X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Nie tylko Tatry, narty, oscypki i ciupagi, czyli "Trójka wraca do korzeni" w Zakopanem!

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 10:00
– Śnieg, narty, Tatry, górskie wycieczki, kolejka na Kasprowy Wierch i oscypek. Właśnie z tym najczęściej kojarzy nam się Zakopane – wyliczał Mariusz Krzemiński z Programu 3 Polskiego Radia.
Audio
  • Pogoda rozpieszcza turystów w Zakopanem, wciąż trwa słoneczna jesień (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • Przegląd zakopiańskiej prasy (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Pogoda w Zakopanem (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Jak wygląda tradycyjny góralski strój i co można kupić na Krupówkach? (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • Jak powstają oryginalne oscypki i jak odróżnić je od innych serów? (Zapraszamy do Trójki – ranek)
  • Dlaczego górale wcześniej świętują Dzień Niepodległości i czym jest "Rzeczpospolita Zakopiańska"? (Do południa/Trójka)
  • Jakie zakątki Tatr warto odwiedzić? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Smaki Zakopanego (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Krupówki
KrupówkiFoto: alicja neumiler/Shutterstock.com

Jednak zimowa stolica Polski ma jeszcze wiele tajemnic, które spróbujemy odkryć w kolejnej odsłonie cyklu "Trójka wraca do korzeni" – zapowiadał przed audycją Mariusz Krzemiński, który w czwartek 8 listopada odwiedził z reporterskim mikrofonem Zakopane.

Trójka w Zakopanem Trójka w Zakopanem

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili ponad 20 miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelplin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską, Lądek-Zdrój, Solinę, Krościenko, Żywiec, Kalisz, Kielce, Iławę, KołobrzegKraków, Gdańsk i Sandomierz i Lublin. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak było również w czwartek 8 listopada w Zakopanem. Tego dnia na antenie Trójki nie zabrakło ciekawostek o atrakcjach turystycznych, lokalnej kuchni i zwyczajach mieszkańców zimowej stolicy Polski.

W Zakopanem był już chyba każdy i możliwe, że nawet nie jeden raz, ale nawet Ci, którzy regularnie odwiedzają to miasto, mogą być zaskoczeni tym, na co można się natknąć spacerując po zimowej stolicy Polski. Tym razem jednak spróbujemy wyjaśnić naszym słuchaczom, jak rozpoznać prawdziwy oscypek, czym się różni kwaśnica od kapuśniaka, co najlepiej zjeść po długim spacerze po Zakopanem i wreszcie po czym poznać, czy góral, którego minęliśmy na turystycznym szlaku, to prawdziwy mieszkaniec Podhala czy tylko przebieraniec – mówił zapraszając na relacje Mariusz Krzemiński. – Oprowadzimy też słuchaczy po miejscach związanych z artystami, którzy mieszkali i tworzyli w tym pięknym mieście. Będzie też słów kilka o turystycznym savoir vivre – czyli o tym, jak właściwie zachowywać się podczas spaceru po górach – zapowiadał reporter Trójki.

Jego relacje zostały wyemitowane w porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz w audycji "Do południa" o godz.: 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych miesiącach Program 3 Polskiego Radia odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

Zobacz więcej na temat: Trójka Trójka wraca do korzeni