X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Nie tylko krasnale, zoo i inspektor Mock, czyli "Trójka wraca do korzeni" we Wrocławiu!

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 17:30
W czwartek 15 listopada Jakub Witkowski z Programu 3 Polskiego Radia odwiedził z reporterskim mikrofonem Wrocław.
Audio
  • Jak wyglądają wrocławskie poranki? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Gdzie można znaleźć wrocławskiego latarnika? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Przegląd wrocławskiej prasy (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Jedyne takie ASP w Polsce (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Mały Lwów w sercu Wrocławia, czyli spacer po Nadodrzu (Do południa/Trójka)
  • Pamięć o powodzi tysiąclecia we Wrocławiu (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
  • Z wizytą w "Muzeum Pana Tadeusza" Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Kuba Witkowski we Wrocławiu
Kuba Witkowski we WrocławiuFoto: Kuba Witkowski/Trójka

Poznamy latarnika gazowego, najlepszych studentów Akademii Sztuk Pięknych, spotkamy się też z miejscowymi powodzianami sprzed lat i zajrzymy do Muzeum Pana Tadeusza – zapowiadał przed audycją reporter Trójki.

Program 3 Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili ponad 20 miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelplin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską, Lądek-Zdrój, Solinę, Krościenko, Żywiec, Kalisz, Kielce, Iławę, KołobrzegKraków, Gdańsk i SandomierzLublin i Zakopane. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak było również w czwartek 15 listopada we Wrocławiu. Tego dnia na antenie Trójki nie zabrakło ciekawostek o atrakcjach turystycznych i zwyczajach mieszkańców stolicy Dolnego Śląska.

Zapraszam słuchaczy m.in. na spotkanie z wrocławskim latarnikiem, który codziennie przed zmierzchem zapala, a o świcie gasi ponad 100 latarni gazowych znajdujących się na zabytkowym Ostrowie Tumskim. Zdradzimy, gdzie go szukać, po czym poznać i czy jest szansa na to, by samemu – przy pomocy latarnika – taką  latarnię zapalić – mówił Jakub Witkowski, który ma w planach również wizytę na wrocławskiej ASP, gdzie kształci się wyjątkowych, bo jedynych w Polsce konserwatorów szkła, ceramiki i witraży.

– W naszej audycji pojawi się również opowieść o ludziach, którzy walczyli o Wrocław w czasie powodzi w 1997 roku. Ostatnie badania socjologiczne pokazują, że żywioł który zniszczył miasto, paradoksalnie wyzwolił w mieszkańcach świadome i silne poczucie tożsamości i związku z tym miejscem. Po tej powodzi miejscowi zrozumieli, jak bardzo to miasto jest "ich". I ten kapitał procentuje do dziś – opowiadał reporter Trójki.

Ponadto zabrał on słuchaczy na wycieczkę po Muzeum Pana Tadeusza, które działa od ponad dwóch lat i jest jedną z najnowocześniejszych tego typu placówek w Polsce. Oczywiście też jedyną, gdzie znajduje się oryginalny manuskrypt dzieła Adama Mickiewicza. – Postaramy się rzucić nowe, trochę "półoficjalne" światło na postać naszego wieszcza narodowego – zachęcał przed programem Jakub Witkowski, który "na deser" miał dla słuchaczy spacer po Nadodrzu – przez lata zaniedbanym, a teraz modnym i cenionym osiedlu Wrocławia.

Relacje zostały wyemitowane w porannym popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz w audycji "Do południa" – o godz. 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" trwa cały czas. W następnych miesiącach Program 3 Polskiego Radia odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.