X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dzień Węgierski w radiowej Trójce

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 15:20
W piątek 15 marca, w dniu Święta Narodowego Węgier, w Trójce po raz pierwszy obchodzony będzie Dzień Węgierski. Tego dnia wiele audycji będzie poświęconych kulturze i historii Węgier. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/Imaresz

polska wegry 1200.jpg
Wacław Felczak – człowiek, który zbliżył Polskę i Węgry

Wysłuchamy licznych relacji na żywo z Budapesztu, wywiadów z wpływowymi politykami, m.in. z przewodniczącym węgierskiego parlamentu László Kövérem, rozmów o relacjach polsko-węgierskich, poznamy najciekawszych twórców muzyki, kina i literatury oraz Polaków, którzy zakochali się w Budapeszcie i tam postanowili zamieszkać. 

Dzień Węgierski na antenach Polskiego Radia organizowany jest po raz pierwszy. To efekt współpracy polskich i węgierskich mediów publicznych. Akcja ma na celu przybliżenie słuchaczom kultury Węgier, tego czym współcześnie żyją mieszkańcy tego kraju, zachęcić słuchaczy do poznawania wspólnej historii i… podróży. 

Pixabay Budapeszt parlament 1200.jpg
Stosunki polsko-węgierskie

Realizujemy ten projekt we współpracy z węgierskim nadawcą publicznym MTVA, który pozostaje jednym z naszych najbliższych partnerów wśród nadawców europejskich, podobnie jak pozostałe media publiczne grupy wyszehradzkiej – skomentował Prezes Zarządu Polskiego Radia Andrzej Rogoyski. – Wybrana przez nas data nie jest przypadkowa. 15 marca przypada rocznica Rewolucji Węgierskiej 1848 roku, wydarzenia historycznego, które przyczyniło się do zbliżenia między Polakami i Węgrami – wyjaśnia Rogoyski. 

 W Trójce w Dzień Węgierski wprowadzi nas w przeddzień wydarzenia czwartkowy "Klub Trójki" (godz. 21.05-22.00), gospodarzem programu będzie Piotr Semka. Audycja poświęcona będzie historii związków polsko-węgierskich. 15 marca w Programie 3 Polskiego Radia Dzień Węgierski zdominuje poranną i popołudniową audycję "Zapraszamy do Trójki" – do Budapesztu w ramach akcji organizowanej przez Program III i PLL LOT "Trójka – jesteśmy połączeni" poleciała Paulina Kozion. Jej relacje pojawią się także w audycji "LP Trójka" (godz. 10.05-12.00). W "Godzinie prawdy" (godz. 12.05-13.00) Michał Olszański porozmawia z Tadeuszem Olszańskim, wieloletnim korespondentem Polskiego Radia na Węgrzech. W audycji publicystycznej "Puls Trójki" (godz. 17.45-18.00) gośćmi będą Grzegorz Górny i Dominik Héjj, komentatorzy i znawcy stosunków polsko-węgierskich. Muzycznie tego dnia towarzyszyć nam będą piosenki węgierskie.

Czytaj także

Zapraszamy na Dzień Węgierski w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 15:35
Dziś, w dniu Święta Narodowego Węgier, na antenach Polskiego Radia po raz pierwszy obchodzimy Dzień Węgierski. Tego dnia, wiele audycji poświęcamy kulturze i historii Węgier. 
rozwiń zwiń