X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Trójka z wizytą w Wilnie

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 10:45
Wioletta Myszkowska z Programu 3 Polskiego Radia wybrała się z reporterskim mikrofonem do stolicy Litwy. Jej relacji można było wysłuchać w Trójce w środę 14 sierpnia.
Audio
  • Pamięć o unii polsko-litewskiej (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Street art w Wilnie (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Z wizytą u Bałtów (Do południa/Trójka)
  • Republika Zarzecza, czyli państwo w mieście (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Litewski fluxus (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Panorama Wilna
Panorama WilnaFoto: Shutterstock.com

Dziennikarze z ul. Myśliwieckiej kontynuują reporterskie podróże po świecie – w ramach cyklu "Trójka – jesteśmy połączeni". A wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość – zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej "egzotycznych" miast. Kolejnym miejscem, które odwiedził Program 3 Polskiego Radia, było Wilno.

– Poszukamy śladów unii polsko-litewskiej we współczesnej fotografii. Przyjrzymy się wileńskiemu street artowi oraz temu, jak radzą sobie z nim władze miasta. Odwiedzimy państwo w mieście – Republikę Zarzecza, która 22 lata temu ogłosiła niepodległość oraz porozmawiamy o najciekawszych punktach ich konstytucji. A to wszystko przy wtórze kankles i pieśni Bałtów, którzy w Wilnie i poza nim odkrywają i praktykują tradycje swoich przodków – zapowiadała przed audycją Wioletta Myszkowska.

Relacji naszej dziennikarki prosto z tego miasta można było wysłuchać w środę 14 sierpnia w porannym i w popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" (godz. 6.40 i 7.40, 16.20 i 17.20) oraz w audycji "Do południa" (godz. 10.30). 

***

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest od 2016 roku przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: SeulTbilisiWenecjęTel Awiw i JerozolimęLos AngelesPulęPodgoricęOdessęKluż-NapokęKaliningrad, Nowy JorkBerlin, ChicagoTokio, Dubrownik, Los Angeles, Singapur, Niceę, Oslo, Pekin, Toronto, GenewęStambuł, BudapesztSplitMiami i Połągę.