X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Ørganek powraca! Premiera nowego utworu i klipu "Pogo"!

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 10:13
Zespół Ørganek prezentuje pierwszy singiel z nowej, długo wyczekiwanej płyty, której premiera będzie miała miejsce jesienią tego roku. Nowy utwór zatytułowany "Pogo" mogliśmy premierowo usłyszeć w Trójce dziś po godz. 10.00 w audycji "Byle do 13". Zapowiedział go dyrektor muzyczny stacji Mariusz Owczarek.
rganek Pogo
Ørganek "Pogo"Foto: mat. promocyjne

Posłuchaj
03:26 2020_07_16 10_08_19_PR3_Byle_do_13.mp3 Premiera w Trójce: Ørganek z utworem "Pogo" (Byle do 13/Trójka)

 

Ørganek "Pogo" Ørganek "Pogo"

Temat tańca w polskiej kulturze obecny jest wieków. Chocholi taniec w "Weselu" Wyspiańskiego, terror i przemoc w "Tangu" Mrożka, absurdalny taniec przebierańców w "Rejsie" Marka Piwowskiego, to przykłady tego samego obłędu, w którym tkwimy od wieków jako społeczeństwo. Stracone szanse, nieumiejętność porozumienia się ponad podziałami, wieczne animozje, konflikt, agresja i siła. Zarządzanie głupotą. Zbiorowa nieświadomość w służbie cyników. "Pogo" jest współczesną emanacją tego samego problemu. To grupowy, brutalny taniec, podczas którego uczestnicy zderzają się ze sobą z dużą siłą, próbując jednocześnie zachować równowagę. Uderzyć, żeby utrzymać się na nogach. Zaatakować, żeby przetrwać. Stworzyć wroga i zarządzać strachem.


Lider zespołu, Tomasz Organek, komentuje:

"Polska pękła na pół, a nad nią odbywa się kolejny chocholi taniec. Pogo. Jeden na drugiego, byleby uderzyć z całej siły. Najlepszą obroną jest podobno atak. Musimy ją teraz wspólnie zacząć zlepiać. Człowiek z człowiekiem. Żeby to zrobić, musimy najpierw zrozumieć, dlaczego pękła".

Utwór "Pogo" jest również zwiastunem mini trasy koncertowej ØRGANEK POGO MINI TOUR 2020, która startuje już 20 lipca w Toruniu. 

 Organek - POGO (Official Video)/Mystic Production TV

ØRGANEK POGO MINI TOUR 2020

20.07 Toruń, CKK Jordanki 

21.07 Łódź, Wytwórnia 

22.07 Warszawa, Stodoła 

5.08 Poznań, CK Zamek 

6.08 Wrocław, Stary Klasztor 

7.08 Chorzów, CHCK

9.08 Kraków, Forty Kleparz 


(mat.prasowe)

Czytaj także

Organek i O.S.T.R. "To nie miało prawa się stać"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 06:18
Piosenka promująca film "Piłsudski". Utwór swoją premierę miał w "Liście przebojów Trójki". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Organek: muzyka to świat, który trudno uprawiać w samotności

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 10:12
– Autor może mieć pewną ideę, ale trudno ją przedstawić samemu na scenie – opowiadał Piotrowi Stelmachowi Organek. Jaka jest różnica pomiędzy pisaniem książki, a graniem koncertów? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Organek utrzymanie się na szczycie jest bardzo trudne

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 15:55
– Ważna jest kreatywność, siła i ekspresja. Od tego zależy czy pozostaniemy na szczycie – mówi Tomasz Organek, jeden z członków Męskie Granie Orkiestry. Z muzykiem rozmawiał Piotr Stelmach. 
rozwiń zwiń