X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

5. edycja Akademii Liderów rusza 22 lipca!

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 15:00
W ramach 5. edycji Akademii Liderów realizowane zostaną 24 projekty, w tym 15 o charakterze społecznym i 9 historycznych. Wyłoniono 31 młodych aktywistów z całej Polski zaangażowanych społecznie, którzy wezmą udział w projekcie
Plakat promocyjny wydarzenia Akademia Liderów 2019
Plakat promocyjny wydarzenia Akademia Liderów 2019Foto: Fundacja Świętego Mikołaja

Akademia Liderów została powołana 5 lat temu aby wyszukiwać i kształcić wyjątkowo zaangażowaną młodzież do pełnienia roli liderów w swoich społecznościach lokalnych, a w przyszłości angażowania się w organizację życia publicznego Polski. Zanim uczestnicy rozpoczną prowadzenie autorskich projektów, zaproszeni są do wzięcia udziału w nieodpłatnej dziesięciodniowej szkole letniej, a następnie oferuje się im kilkumiesięczny tutoring. Cel jest jasny: przekazać wiedzę i umiejętności potrzebne do samodzielnego prowadzenia projektów. Zaproszeni przez Fundację eksperci uczą akademistów jak postawione cele przekuć w konkretny plan działania, jak budować harmonogram i budżet projektowy, jak przekonywać partnerów do wspólnego działania oraz jak mądrze przewodzić zespołowi wolontariuszy. Program szkoły letniej składa się z dwóch istotnych elementów: szkolenia nastawionego na rozwój kompetencji i spotkań z gośćmi specjalnymi, które mają na celu rozwój charakteru uczestników.

Młodzi planują między innymi stworzyć lokalne centrum samopomocy naukowej, prowadzić integracyjne warsztaty z uczniami ze szkoły specjalnej, budować sąsiedzkie ogródki warzywne, czy prowadzić międzypokoleniowy festiwal gier podwórkowych. Jeden z projektów będzie realizowany w Londynie wśród młodej Polonii. Natomiast w ramach projektów historycznych akademiści postanowili pochylić się nad twórczością Gustawa Herlinga Grudzińskiego, Zdzisława Beksińskiego, a także zorganizować lokalne obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Nie zabraknie też działań upamiętniających lokalnych bohaterów i pielęgnujących lokalne tradycje. Uczestnicy wezmą też udział w warsztatach z przedsiębiorczości, które poprowadzą eksperci z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz programu E(x)plory wspierającego młodych innowatorów.

Wrażliwość z jaką Akademiści chcą odpowiedzieć na problemy rozpoznane w swoim otoczeniu jest inspirująca i ujmująca. Wierzymy, że w przyszłości to właśnie nasi absolwenci będą gospodarzami życia publicznego w Polsce i kołami zamachowymi ważnych i potrzebnych zmian w swoich społecznościach. Dlatego tak cieszy nas, że już teraz odważnie podnoszą istotne kwestie społeczne i szukają na nie odpowiedzi, jak choćby poruszając problem depresji wśród młodzieży, przemocy rówieśniczej i braku integracji między pokoleniami czy osobami pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi. - wyjaśnia Joanna Paciorek, dyrektor Fundacji Świętego Mikołaja.

Uczestnicy Akademii Liderów pod koniec lipca wezmą udział w szkole letniej w Karczówce pod Kielcami, podczas której przejdą zaawansowane szkolenie z prowadzenia projektów, zarządzania zespołem, fundrisingu, budowania relacji z partnerami i komunikacji. Pod opieką tutorów dopracują swoje projekty, które jesienią będą realizować w swoich społecznościach lokalnych. Będą mieli także okazję poznać inspirujących gości, którzy będą dzielić się swoim doświadczeniem i poruszać ważkie tematy społeczne. Wśród zaproszonych gości: Eliza Dzwonkiewicz, Wojciech Tomczyk, Piotr Dardziński, ks. Prof. Jacek Grzybowski.

"Na naszych oczach, rozwija się ogólnopolskie środowisko młodych wrażliwych i przygotowanych do działania młodych osób. Osób, które wiedzą, że mogą na siebie liczyć i chcą wspólnie działać. To znak, że pomysł powołania Akademii Liderów był trafiony." – dodaje Joanna Paciorek.

Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja prowadzona jest pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Działania prowadzone są dzięki hojności darczyńców indywidualnych oraz wsparciu Fundacji "ORLEN - Dar Serca" i Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. Wśród partnerów Akademii znajdują się: Muzeum Powstania Warszawskiego, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, Centrum Myśli Jana Pawła II, Stowarzyszenie Przymierze Rodzin. Patronatem medialnym program objęty został przez Program Trzeci Polskiego Radia, TVP Info oraz tygodnik "Idziemy".

Lista sponsorów Akademii Liderów 2019 Lista sponsorów Akademii Liderów 2019

Więcej o Fundacji Świętego Mikołaja: www.mikolaj.org.pl