X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wyspy Owcze

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2018 15:00
Tato Hemingway – Łódź Design Festival – Jad 2 – Muzeum Sztuki Nowoczesnej – Paderewski – Dubaj.
Fragment okładki płyty Kamila Pivota Tato Hemingway
Fragment okładki płyty Kamila Pivota "Tato Hemingway" Foto: mat.prasowe

Dzisiaj zaczniemy inaczej! Najpierw przebiegniemy przez Polskę w telefonicznym skrócie. Dzwoni Michał Margański (Agnieszka Obszańska na urlopie, daleko). Dzwoni do Łodzi, Bytomia i Gdańska

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji z 24.02.2018 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji z 24.02.2018 >>>

Jednak, mimo wyjazdu, Agnieszka Obszańska trzyma rękę na pulsie :) Spoglądamy razem w przyszłość i nadchodzącą w maju kolejną edycję Łódź Design Festival. Właśnie, w maju! To nowość, bo do tej pory festiwal odbywał się jesienią. Zatem mamy nową datę – 12. edycja Łódź Design Festival w tym roku w terminie 19-27 maja i wiemy co nieco o programie.  Wydarzenie zwraca się ku festiwalowym korzeniom, skupiając się na edukacji, krytycznej dyskusji i poszukiwaniu inspiracji. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są REFLEKSJE. W centrum zainteresowania stanie tym razem relacja człowiek-technologia. Temu zagadnieniu poświęcona będzie wystawa główna "Nothing but flowers". Poszukując odpowiedzi na pytanie o związki łączące nas ze współcześnie powstającymi przedmiotami, festiwal zachęci do zastanowienia się nad znaczeniem nowoczesnego rzemiosła i wartością, jaką przypisujemy pracy ludzkich rąk. I najważniejsze, trwa nabór do MAKE ME! – czyli międzynarodowego konkursu na najbardziej obiecującego projektanta młodego pokolenia (do 2 marca)! O wszystkim opowiada Michał Piernikowski – dyrektor festiwalu. 


Okładka płyty Kamila Pivota "Tato Hemingway" Okładka płyty Kamila Pivota "Tato Hemingway"


Odwiedza nas Kamil Pivot, który w 2017 roku zadebiutował płytą "Tato Hemingway". Słuchacze polskiego hip hopu mogli już na Kamila trafić wcześniej, jednak wydanie pełnowymiarowego debiutu zajęło mu trochę czasu. Dlaczego? Wszystkie odpowiedzi znajdują się na płycie... Opowieść o drużynie Pivotów dzisiaj przenosimy na antenę.

A co polecamy? Agnieszka Obszańska poleca wyprawę do BWA Tarnów i wystawę "Jad 2". To indywidualna wystawa Martyny Czech – laureatki naszego konkursu Talenty Trójki w kategorii Sztuki Wizualne. To malarstwo osobne i osobliwe, wymykające się kanonom, modom, oparte na emocjach. W punkt napisał Jakub Banasiak – kurator wystawy: "Martyna Czech maluje jadem". U nas opowiada o wystawie. Agnieszka Szydłowska dzwoni do Zakopanego. W kwietniu odbędzie się tam kolejna odsłona Przeglądu Filmów o Sztuce. Po wielu latach przerwy organizatorzy Przeglądu wrócili do idei, która zrodziła się ponad 40 lat temu, aby pod Giewontem spotykali się ludzie, którym bliska jest sztuka w jej szerokim aspekcie. Kolejnym postawiony przez nich cel miał wymiar edukacyjny – upowszechnienie sztuki wśród młodego pokolenia, które w dzisiejszych czasach skazane jest w dużej mierze na jej wersję komercyjną. Właśnie trwa nabór konkursowych filmów!

Co jeszcze? Jan Niebudek o ważnym (lub kolejnym ważnym) momencie w historii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Michał Margański zabiera nas do Muzeum Narodowego na "Paderewskiego", a Anna Dudzińska podgląda wyprawę artystów Teatru Wielkiego Opery Narodowej do Dubaju.

na FB 24/7

***   

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Michał MargańskiJan Niebudek
Data emisji: 24.02.2018
Godziny emisji: 13.08, 14.09

Czytaj także

Nie Nostalgia

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2018 15:00
Kultura Gniewu – komiks – Dreams Marcina Kalińskiego – Bambino – Krew w klepsydrze – Zbigniew Seifert – Sprzedawczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Transsmisja

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2018 15:00
Ewa Langer – Kapela Ciekoty – Wałbrzyski Klub Fotograficzny – SnowFest – Tychy – Tuvia Tenenbom – VIII światowy finał zawodów Red Bull 3Style.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Igrzyska

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2018 15:00
Skoczkowie skaczą, a od czasu do czasu mówmy o wydarzeniach kulturalnych :)
rozwiń zwiń