more_horiz

Łódź Design Festival

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2018 15:30
Jesteśmy w Łodzi!
Agnieszka Obszańska i Agnieszka Szydłowska
Agnieszka Obszańska i Agnieszka Szydłowska Foto: Polskie Radio

_DSC4694-2 1200.jpg
15. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity

Zagadnęła nas ostatnio osoba świetnie zorientowana w świecie sztuki. "Jaki design? Przecież w Polsce nie ma designu...". I nie chodziło tu o brak inicjatyw czy zdolnych projektantów, chodziło o relację, jaka zachodzi pomiędzy ideą-projektem a realizacją. A własciwie jej brak. Czy rzeczywiście tak jest? Czy rzeczywiście pomysły i projekty nie są wcielane do produkcji i sztuka z definicji użytkowa nie trafia do użytkowników? Mamy świetną okazję, aby zadać te pytania ludziom, którzy są świetnie zorientowni. Audycję nadajemy z Łodzi, gdzie zaczyna się Łódź Design Festival 2018.

Tu można wysłuchać pierwszej godziny audycji z 19.05.2018 >>>

Tu można wysłuchać drugiej godziny audycji z 19.05.2018 >>>

"Łódź Design Festival to idea, ludzie, działanie. Powstał w 2007 roku, przyjmując u swoich początków formułę przeglądu osiągnięć polskiego wzornictwa". Jak wygląda festiwal w roku 2018? Na czym się skupia? O tym rozmawiamz z zaproszonymi gośćmi. Odwiedzają nas Michał Piernikowski – dyrektor festiwalu, Agnieszka Cielecka-Jacobson, Paweł Grobelny i Agata Połeć. Konkursy, wystawy, projekty i realizacje – to bogactwo czeka na wszystkich w Łodzi do 27 maja!!!


Okładka książki "Patria" (Fernando Aramburu) Okładka książki "Patria" (Fernando Aramburu)

Oczywiście to nie wszystko. Polecamy! Agnieszka Obszańska wybiera "Miasto poezji" w Lublinie, Agnieszka Szydłowska Noc Wrzeszcza we Wrzeszczu. Wraz z Ryszardem Jaźwińskim odwiedzamy Millenium Dods Against Gravity, z Janem Niebudkiem czytamy "Patrię", a właściwie zachęcamy do jej czytania, słuchając autora – Fernando Aramburu, który odwiedza Warszawę. Michał Margański zabiera nas do Domu Spotkań z Historią na wystawę "Miasto z góry. Warszawa w przeddzień niepodległości".

na FB jesteśmy 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka ObszańskaMichał MargańskiJan NiebudekRyszard Jaźwiński
Data emisji: 19.05.2018
Godziny emisji: 13.10, 14.09

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem