X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Wędrowny zakład

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2020 15:00
Agnieszka Pajączkowska – Danuta Szaflarska – Magda Umer – Zuzanna Łapicka – Nyege Nyege.
Piekielna nieobecność. Opowieść o przyjaźni z Zuzią Łapicką Magda Umer, Marcin Zaborski, wyd. 3OsnoVa
"Piekielna nieobecność. Opowieść o przyjaźni z Zuzią Łapicką" Magda Umer, Marcin Zaborski, wyd. 3OsnoVaFoto: mat. promocyjne

Agnieszka Szydłowska wybrała drugą odsłonę festiwalu Danuty Szaflarskiej w Teatrze Starym w Lublinie. Agnieszka Obszańska zaproponowała szybkie, energetyczne i hipnotyzujące rytmy. Afrykańscy muzycy związani z wytwórnią muzyczną i festiwalem Nyege Nyege, który co roku odbywa się w Kampali, ruszają w trasę po Polsce. Cztery miasta, pięć wydarzeń, a u nas o Unsound x Nyege Nyege Warm Up opowiadał Łukasz Warna-Wiesławski.

Unsound × Nyege Nyege: Kraków  Foto: mat. promocyjne Unsound × Nyege Nyege: Kraków Foto: mat. promocyjne

Gościem specjalnym audycji była Agnieszka Pajączkowska, autorka książki "Wędrowny zakład fotograficzny", która wygrała nasz Plebiscyt 2019. Przypomnijmy: w latach 2012-2016 Agnieszka prowadziła Wędrowny Zakład Fotograficzny – jeżdżąc 30-letnim volkswagenem T3 wzdłuż wschodniej granicy Polski, oferowała mieszkańcom wiosek wykonanie zdjęcia portretowego w zamian na jedzenie i opowieści. Za te działania została naszą Kulturystką w roku 2016. Książka jest wspaniałym dopełnieniem tego projektu. Jej uznanie w oczach słuchaczy – bezcenne.

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 1 lutego 2020 roku >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 1 lutego 2020 roku >>>

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszka Pajączkowska, wyd. Czarne  Foto: mat. promocyjne "Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszka Pajączkowska, wyd. Czarne Foto: mat. promocyjne

Co poza tym? Jan Niebudek przygotował przegląd wydarzeń teatralnych oraz opowiadał nam o książce "Piekielna nieobecność". To opowieść o przyjaźni. Magda Umer poznała Zuzę Łapicką w 1977 roku. Zbliżyła je emigracja w Paryżu, kiedy Zuzia i jej mąż Daniel Olbrychski stali się dla Umer "rodziną zastępczą". "Przeżyłyśmy kawał życia", mówiła Magda Umer Marcinowi Zaborskiemu – na łamach książki.

"Piekielna nieobecność. Opowieść o przyjaźni z Zuzią Łapicką" Magda Umer, Marcin Zaborski, wyd. 3OsnoVa  Foto: mat. promocyjne "Piekielna nieobecność. Opowieść o przyjaźni z Zuzią Łapicką" Magda Umer, Marcin Zaborski, wyd. 3OsnoVa Foto: mat. promocyjne

W telefonicznym skrócie przebiegliśmy przez Ustkę, Katowice i Szczecin. Michał Margański zabrał nas do Warszawskiego Salonu Ambientu.

Trzynasty warszawski salon ambientu  Foto: mat. promocyjne Trzynasty warszawski salon ambientu Foto: mat. promocyjne

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: 
Agnieszka SzydłowskaAgnieszka ObszańskaJan NiebudekMichał Margański
Data emisji: 
1.02.2020 
Godziny emisji: 
13.07, 14.07

Czytaj także

Aktor widzi widza

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 15:00
A widz widzi aktora. To jedna z "21 myśli o teatrze". Teatr 21 to tym razem nasze główne danie!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Justyna Sobczyk o swoim rozumieniu teatru

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 14:33
Justyna Sobczyk do audycji przyjechała wprost z podróży. – Mieliśmy próbę do naszego spektaklu "Mur" dla młodzieży, którą aktorzy Teatru Polskiego w Bydgoszczy zagrali dla nauczycieli. To spektakl dla mnie bardzo ważny, bo powstał w 30. rocznicę obalenia muru berlińskiego. Wszyscy dużo starań wkładają w to, żeby młodzież mogła go oglądać i żeby zyskać nauczycieli jako sprzymierzeńców idei przeciwko murom  – opowiadała Kulturystka 2019. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mapa

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2020 15:00
Krzysztof Kieślowski – Zofia Rydet – Bisz/Radex – Patryk Bułhak – Dominika Słowik – Antoni Czechow – Ella Fitzgerald.
rozwiń zwiń