X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Forever Young?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 14:50
Urodziny Zamku Cieszyn – Komety - POKiS – Normalni ludzie – Szklarska Poręba – Aleksandra Jachtoma – Mów coś, śpiewaj – Marek Szyryk – Oblicza Nowego Rzemiosła
Forever Young?   15. Urodziny Zamku Cieszyn
"Forever Young?" – 15. Urodziny Zamku CieszynFoto: mat. promocyjne

Zaczynamy, polecamy!

Agnieszka Obszańska zaprasza na 15. Urodziny Zamku Cieszyn ( 21-23 luty), do jednego z najważniejszych w Polsce miejsc związanych z designem. To okazja do świętowania, ale także podsumowań i zadumy, jak czytamy: "Forever Young? – z tremą i radością zapraszamy pod takim hasłem na 15. Urodziny Zamku Cieszyn, bo dotykamy tematu, na który zbyt często zamykamy oczy. Polska, to wiemy, nie jest krajem dla starych ludzi. Dlatego zapraszamy projektantów i architektów, samorządowców i aktywistów, starszych i młodszych. Trzeba zwołać pospolite ruszenie! Przed nami dużo pracy projektowej, żeby wszystkim żyło się lepiej – nie ładniej, nie modniej, nie atrakcyjniej, ale po prostu (wy)godniej, bo także o poczucie godności chodzi...", a u nas o urodzinowym programie opowiada dyrektorka Zamku Cieszyn – Ewa Gołębiowska.

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 15 lutego 2020 roku >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 15 lutego 2020 roku >>>

"20 na 20" Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im.Themersonów  Foto: mat. promocyjne "20 na 20" Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im.Themersonów Foto: mat. promocyjne

Agnieszka Szydłowska poleca urodzinowe koncerty w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki im.Themersonów. Ośrodek obchodzi 20 urodziny i donosi : "jedną z jubileuszowych atrakcji naszego Ośrodka jest projekt "20 na 20", czyli 20 koncertów na 20-lecie POKiS. Specjalnie na te okoliczność wybraliśmy przedstawicieli różnych gatunków muzycznych, aby każdy znalazł coś dla siebie". Nie zabraknie oczywiście Lao Che – zespołu, który urodził się w Płocku. O jubileuszowych atrakcjach opowie Marcin Jabłoński

To na rozgrzewkę. Dalej, urządzamy sobie muzyczny kwadrans w ramach RDK. Wypełni go muzyka z najnowszej płyty Komet zatytułowanej "Alfa Centauri". Komety wróciły z płytą studyjną a do naszego studia wpada Lesław by o płycie opowiedzieć. Tym razem chodziło o odnalezienie sedna zespołu - na czym to polega – wyjaśnimy. Płycie towarzyszą koncerty, na które artyści bardzo czekają! 

Komety "Alfa Centauri" Foto: mat. promocyjne Komety "Alfa Centauri" Foto: mat. promocyjne

Dziś także premiera w "Radiowym Domu Kultury". Posłuchamy nowego utworu Ragnara Ólafssona "Southern nights", który zapowiada drugi album Islandczyka znanego z kapel takich jak  Árstíðir czy  Sólstafir. Ragnar koncertuje teraz po Polsce, a szczegóły tej trasy poznamy tutaj.

W Szklarskiej Porębie trwa 6. już Festiwal "Trójka Górom". W namiocie na Skwerze Trójki odbywają się spotkania z artystami, audycje na żywo i Mistrzostwa Polski w Rzeźbie w Śniegu. Ale oprócz atrakcji festiwalowych Szklarska Poręba oferuje wiele rozrywek i nie koniecznie są to narty, czy wędrówki po górach. Jedną z niecodziennych atrakcji znalazła Gabi Darmetko.

6. edycja Festiwalu Trójka Górom 6. edycja Festiwalu Trójka Górom

Michał Margański oprowadzi nas po wystawie Aleksandry Jachtomy "Gdy kolor staje się powietrzem" w Galerii Szydłowski w Warszawie, a Jan Niebudek opowie o książce "Normalni ludzie" Sally Rooney

"Normalni ludzie", Sally Rooney Wydawnictwo W.A.B.  Foto: mat. promocyjne
"Normalni ludzie", Sally Rooney Wydawnictwo W.A.B. Foto: mat. promocyjne

W Telefonicznym Skrócie mkniemy przez Wrocław, KielceJelenią Górę.

Zapraszamy!

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka ObszańskaAgnieszka Szydłowska, Michał MargańskiJan Niebudek
Data emisji: 15.02.2020
Godziny emisji: 13.09, 14.10

Czytaj także

Mapa

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2020 15:00
Krzysztof Kieślowski – Zofia Rydet – Bisz/Radex – Patryk Bułhak – Dominika Słowik – Antoni Czechow – Ella Fitzgerald.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wędrowny zakład

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2020 15:00
Agnieszka Pajączkowska – Danuta Szaflarska – Magda Umer – Zuzanna Łapicka – Nyege Nyege.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zajawka

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 15:00
Co dwie sztuki to nie jedna – Zabij to i wyjedź z tego miasta – Zajawka – SnowFest.
rozwiń zwiń