more_horiz

Ondyna

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2020 15:00
Albania – Ondyna – OUM – Print Control – Płynąc w ciemnościach – SoundLab.
Fragment plakatu do filmu Nasza klątwa
Fragment plakatu do filmu "Nasza klątwa"Foto: mat. promocyjne

Plakat promujący wystawę "Kolory prawosławia. Albania" Plakat promujący wystawę "Kolory prawosławia. Albania"

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Szydłowska wybrała wystawę zdjęć i jednocześnie wyprawę – do Albanii. "Kolory prawosławia. Albania" to wystawa fotograficzna przygotowana przez serwis OrthPhoto i prezentująca piękno prawosławia na świecie. Oprowadza nas Aleksander Wasyluk. Agnieszka Obszańska zaprosiła do Szczecina, na kolejną odsłonę SoundLabu.

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 7 marca 2020 roku >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 7 marca 2020 roku >>>

Goście, goście! Odwiedziła nas Magda Hueckel. Artystka wizualna, fotografka i mama dwóch synów. Pierwsze miesiące wspólnego życia Magdy, Tomka i malutkiego Leo poznaliśmy dzięki filmowi "Nasza klątwa". Ten dokument, w którym towarzyszymy rodzicom w poznawaniu życia z CCHS, rzadką chorobą genetyczną synka, był wydarzeniem filmowym i społecznym. Magda i Tomek dostali nominację do Oscara w kategorii Najlepszy Dokument Krótkometrażowy w 2015 roku – to w filmowym świecie. W codziennym – film pomógł im dotrzeć do innych osób zmagających się z tą chorobą na całym świecie, powstała Fundacja Zdejmij Klątwę, rodzice zrozumieli, że muszą wziąć w swoje ręce poszukiwanie środków na badania naukowe nad CCHS. Leo ma dzisiaj 9 lat, chodzi do szkoły i ma dużo obowiązków. Także tych, które wynikają ze stanu zdrowia. Rodzice cały czas działają na rzecz poprawy jakości jego i innych dotkniętych "klątwą Ondyny" życia. 17 marca odbędzie się specjalny pokaz filmu "Ondyna", z którego cały dochód przekazany zostanie na wsparcie naukowych badań. Mam wielką nadzieję, że uda nam się zapełnić całą salę!!!

Wpadła także Magdalena Heliasz, by opowiedzieć o kolejnym numerze Print Control. To rocznik wydawany od 2011 roku przez Instytut Adama Mickiewicza. Jest przeglądem najciekawszych realizacji z obszaru polskiego projektowania graficznego. Tegoroczny, ósmy tom zawiera sto projektów – wyselekcjonowanych książek, plakatów i identyfikacji wizualnych (zgodnie z ideą rocznika są to zawsze projekty drukowane, tworzone z myślą o papierze). Czytamy, że "to źródło inspiracji dla profesjonalistów i przewodnik po współczesnym projektowaniu dla wszystkich, którzy doceniają oryginalny design", czyli dla nas :) Magda odwiedza nas z drugą Magdą – Pankiewicz, jedną z bohaterek najnowszego Print Control.

Plakat promujący koncert Oum Plakat promujący koncert Oum

Nasza propozycja na 8 marca to wyprawa do Łodzi. W klubie Wytwórnia wystąpi OUM, urodzona w Casablance śpiewaczka. To spotkanie może być pierwszym krokiem życiowej przygody!

W telefonicznym skrócie mknęłyśmy dzisiaj z Wiolettą Myszkowską. Dzwonimy do Warszawy, Torunia i Krakowa.

Jan Niebudek przeglądał dla nas premiery teatralne oraz zaproponował lekturę. Na dzisiaj wybrał "Płynąc w ciemnościach" Tomasza Jędrowskiego. To literacki debiut, powieść osadzona w Warszawie na początku lat 80. Opowiada historię dwóch nieszczęśliwie zakochanych mężczyzn, którzy stoją po przeciwnych stronach politycznej barykady. Książka została napisana w języku angielskim, na polski przełożył ją Robert Sudół.

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka ObszańskaAgnieszka SzydłowskaWioletta MyszkowskaJan Niebudek
Data emisji: 07.03.2020
Godziny emisji: 13.07, 14.06

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem