X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Święta bez granic 2018". Druga licytacja przed nami

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 09:20
Obraz Dariusza Milińskiego, przepis na klasę, elegancję i styl oraz rakieta tenisowa od Jana Englerta, globus Polski z serialu "Ucho Prezesa", korki Roberta Lewandowskiego i piłka z autografami piłkarzy oraz roczny karnet na koncerty w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej – oto przedmioty, które będzie można zdobyć podczas drugiej licytacji w ramach akcji "Święta bez granic 2018".
Święta bez granic 2018  druga licytacja
"Święta bez granic 2018" – druga licytacja Foto: PR

W piątek 7 grudnia słuchacze Programu 3 Polskiego Radia ponownie usłyszą charakterystyczne słowa Kuby Strzyczkowskiego: "Po raz pierwszy, po raz drugi, po raz trzeci… Sprzedane!".

<<<Święta bez granic 2018 – wszystko o akcji>>>

A to wszystko w trakcie licytacji pamiątek podarowanych przez znane osoby – przyjaciół Trójki na potrzeby akcji "Święta bez granic 2018". Dochód z tej oraz pozostałych aukcji organizowanych przez Trójkę wspólnie z Fundacją Świętego Mikołaja zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom z Mariupola na Ukrainie.

Radiowa Trójka już od 26 lat prowadzi akcje charytatywne, na które pozyskuje środki m.in. z corocznych licytacji i sprzedaży płyt ze słynnym "Karpiem", czyli świąteczną piosenką Programu 3. W tym roku celem akcji, organizowanej we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja, jest zebranie środków na pomoc dzieciom z Mariupola na wschodzie Ukrainy.

Rok temu zachęcaliśmy Państwa do udziału w akcji charytatywnej na rzecz dzieci z Aleppo w Syrii. "Wojna wywróciła ich życie do góry nogami" – pisaliśmy w książeczce do płyty "Święta bez granic 2017". Tym razem chcielibyśmy prosić o wsparcie dla najmłodszych mieszkańców Mariupola na Ukrainie. Od ponad 4 lat na wschodzie kraju toczy się wojna z siłami prorosyjskimi. Linia frontu przebiega tuż obok miasta. Sto tysięcy osób, z czego większość to dzieci, uciekło do Mariupola z terenów objętych walkami. Żyją w bardzo trudnych warunkach, w nieustannym zagrożeniu. Dlatego w tym roku – podczas akcji "Święta bez granic 2018" – chcemy pomóc dzieciom z Mariupola – mówią dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia, którzy tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia nagrali specjalny utwór przewodni akcji, czyli kultowego "Karpia".

Zebrane środki trafią do dzieci z Mariupola. – Doskwiera im brak poczucia bezpieczeństwa, bieda, brak dostępu do edukacji, nietolerancja. Potrzebują pomocy w integracji i wsparcia psychologicznego. Chcemy pomóc dzieciom w wieku szkolnym z rodzin wewnętrznie przesiedlonych, rodzin ubogich i sierotom – informuje Fundacja Świętego Mikołaja.


***

Oto przedmioty, które będzie można zdobyć podczas drugiej licytacji (7 grudnia 2018, godz. 16-19), którą poprowadzi Kuba Strzyczkowski:


OBRAZ "LUDZIE PIECE" DARIUSZA MILIŃSKIEGO

Obraz "Ludzie piece" Dariusza Milińskiego Obraz "Ludzie piece" Dariusza Milińskiego

Niewiele ponad dwa miesiące temu podczas aukcji w Trójce na rzecz chorej Marysi słuchacze mieli okazję wylicytować obraz Dariusza Milińskiego "Ja ptak". Pan Dariusz jest nie tylko uznanym twórcą, ale i wspaniałym człowiekiem. Podarował nam kolejną swoją pracę, którą będzie można zdobyć podczas licytacji w najbliższy piątek (7.12.2018). To obraz pt. "Ludzie piece", którego integralną częścią jest ozdobna rama (wymiary całości to ok. 86x96 cm).

Dariusz Miliński jest malarzem, scenografem, aktorem i twórcą plakatów. Szerokiej publiczności jest znany właśnie jako twórca plakatów – do filmów "Edi" i "Mój Nikifor". Jego malarstwo porównywane jest do stylu Hieronima Boscha, Pietera Bruegela i Tadeusza Makowskiego.


PRZEPIS NA KLASĘ, ELEGANCJĘ I STYL ORAZ RAKIETA TENISOWA OD JANA ENGLERTA

"Przepis na klasę, elegancję i styl" Jana Englerta "Przepis na klasę, elegancję i styl" Jana Englerta

Jan Englert to ikona polskiej sceny, jeden z tych aktorów, którego role przechodzą do historii. Specjalnie na Trójkową aukcję przygotował "Przepis na klasę, elegancję i styl", którego treść pozna wyłącznie Zwycięzca/Zwyciężczyni licytacji. Przepis możemy polecać w ciemno (bo widzimy po jego Autorze, że działa).

RakietaRakieta Jana Englerta

Do tego oprawiona rakieta tenisowa (model "Björn Borg"), którą Pan Jan dostał w tym roku z okazji 75. urodzin. Jan Englert – aktor i reżyser, dyrektor artystyczny Teatru Narodowego w Warszawie, profesor stołecznej Akademii Teatralnej. Widzowie pamiętają jego role m.in. w serialu "Dom" oraz filmach takich jak "Kiler" czy "Katyń". Słuchacze Polskiego Radia znają go z kolei ze spektakli radiowych (zagrał w ponad 700 słuchowiskach, rok temu podczas uroczystej gali Teatru Polskiego Radia otrzymał Splendora Splendorów).


LOT MOTOPARALOTNIĄ Z MISTRZEM ŚWIATA WOJCIECHEM BÓGDAŁEM


Lot motoparalotnią z Wojciechem Bógdałem Lot motoparalotnią z Wojciechem Bógdałem

Wojciech Bógdał to indywidualny Mistrz Świata, podwójny Mistrz Europy, potrójny Mistrz Polski, złoty medalista The World Games 2017. Słowem, najbardziej utytułowany zawodnik w historii polskiego sportu motoparalotniowego. "W powietrzu" od 3. roku życia, dzięki ojcu, który zajmował się fotografią i filmem lotniczym. Na licytacji w Trójce lot motoparalotnią z Wojciechem Bógdałem na wysokości ok. 300 metrów (w Płocku lub w Warszawie – szczegóły do uzgodnienia po aukcji). Dla miłośników mocnych wrażeń, podnoszących poziom adrenaliny, możliwe podniebne akrobacje. Cały lot zostanie udokumentowany pamiątkowym nagraniem wideo.

Lot motoparalotnią z Wojciechem Bógdałem Lot motoparalotnią z Wojciechem Bógdałem


GLOBUS POLSKI Z SERIALU "UCHO PREZESA" Z PODPISAMI ROBERTA GÓRSKIEGO I MIKOŁAJA CIEŚLAKA

Globus z serialu "Ucho prezesa" Globus z serialu "Ucho Prezesa"

Oto kilka cytatów z oficjalnego opisu Globusa Polski: "Radom ma w końcu dużo więcej miejsca na rozwój (…), a Zakopane przesunęliśmy na półkulę południową", "Polska od bieguna do bieguna", "Globus jest podświetlany, więc możesz się napawać wielkością Polski również nocą". Opis pochodzi z kartonowego opakowania, w które Globus jest zapakowany (przy okazji warto wspomnieć, że karton zawiera jeszcze więcej treści humorystycznych i jest ciekawą lekturą). Unikatowym dodatkiem są autografy Roberta Górskiego i Mikołaja Cieślaka, członków Kabaretu Moralnego Niepokoju i twórców serialu "Ucho Prezesa". Globus pojawił się w jednym z odcinków i wywołał prawdziwe poruszenie wśród widzów. Teraz ten kultowy gadżet można mieć na własność. Jest podświetlany, ma drewnianą nóżkę i średnicę 32 cm. Szczerze polecamy!


KORKI ROBERTA LEWANDOWSKIEGO WRAZ Z PIŁKĄ Z AUTOGRAFAMI ZAWODNIKÓW PIŁKARSKIEJ KADRY POLSKI

Korki i piłka od Roberta Lewandowskiego Korki od Roberta Lewandowskiegoi piłka z autografami piłkarzy

Ze startem naszych piłkarzy w Mistrzostwach Świata w Rosji wiązaliśmy duże nadzieje. Po odpadnięciu biało-czerwonych w pierwszej rundzie pocieszaliśmy się, że Niemcy też już nie grają, a to przecież oni bronili tytułu mistrzowskiego. Jednak prawdziwi kibice nie opuszczają swojej drużyny nawet w gorszych chwilach. Nadzieja nie gaśnie, bo ostatnie losowanie grup eliminacji do Mistrzostw Europy wydaje się dla Polski korzystne. Do tego kapitan Robert Lewandowski wciąż jest czołowym napastnikiem w Europie (zdobył 6 goli w tym sezonie Ligi Mistrzów i prowadzi w klasyfikacji strzelców, a w zestawieniu wszech czasów Champions League jest już na 6. miejscu – stan na 4.12.2018 r.) Na licytacji w Trójce reprezentacyjne korki Roberta Lewandowskiego (model Hypervenom w rozmiarze 44, w stanie lekko używanym, z nadrukowaną flagą biało-czerwoną i napisem "Lewy") oraz piłka z rosyjskiego mundialu z podpisami kadrowiczów.


ROCZNY KARNET NA TRÓJKOWE KONCERTY W MUZYCZNYM STUDIU PR IM. AGNIESZKI OSIECKIEJ

roczny karnet na Trójkowe koncertyRoczny karnet na Trójkowe koncerty

Myśliwiecka 3/5/7 w Warszawie – ten adres dobrze znają słuchacze Trójki. W siedzibie naszego Radia drugim najważniejszym miejscem (po studiu emisyjnym, skąd nadajemy program), jest Muzyczne Studio PR im. Agnieszki Osieckiej. W nim odbywają się niezapomniane koncerty, które z czasem stały się znakiem rozpoznawczym Trójki. W tym roku obchodziliśmy 30-lecie cyklu. Przy Myśliwieckiej występowali m.in.: Tori Amos, Archive, Leonard Cohen, Katie Melua, Pat Metheny, Jaromir Nohavica, Sting, Suzanne Vega i cała czołówka polskiej sceny muzycznej. Zwykle są to niepowtarzalne wieczory. Na licytacji w Trójce rarytas dla fanów muzyki najwyższej jakości wykonywanej na żywo – roczny karnet do studia im. Agnieszki Osieckiej na wszystkie koncerty organizowane przez Program Trzeci Polskiego Radia od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku.


Partner akcji "Święta bez granic" Partner akcji "Święta bez granic"
Zobacz więcej na temat: Trójka