more_horiz

ZAZ gościem Piotra Metza!

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 13:05
Artystka w rozmowie z szefem redakcji muzycznej Programu 3 Polskiego Radia opowie o swojej najnowszej płycie i trasie koncertowej.
Zaz
ZazFoto: yakub88/Shutterstock.com

W najbliższych dniach w naszym kraju odbędą się dwa koncerty ZAZ. Ulubienica polskiej publiczności zagra 22 lutego 2019 na warszawskim Torwarze i dzień później w Tauron Arenie Kraków.

ZAZ, a właściwie Isabelle Geffroy, przygodę z muzyką rozpoczęła w 2001 roku jako wokalistka grupy Fifty Fingers. Rok później kontynuowała karierę w innym zespole, finalnie postawiła jednak na solową karierę, zaczynając od śpiewania w paryskich barach, kabaretach, ale również na ulicach – artystkę można było spotkać m.in. przy placu du Tertre.

Jej kariera we Francji nabrała tempa w 2007 roku, po udziale w muzycznych konkursach ruszyła w mini-tour po Europie, a trzy lata później wydała debiutancki album "Zaz". Dwa miesiące po premierze krążek pokrył się złotem we Francji, a singiel "Je veux" został wypromowany przez francuskie media jako przebój lata. W Polsce płyta pokryła się podwójną platyną.

Od tamtej pory artystka wydała jeszcze dwa albumy studyjne ("Recto Verso" z 2013 i "Paris" z 2014 roku) i grając kilkadziesiąt koncertów w Europie umocniła miano międzynarodowej gwiazdy. Pod koniec koniec 2018 roku wydała kolejną płytę – "Effet miroir". Na koncertach w Polsce możemy zatem spodziewać się zupełnie nowego materiału!

Oprócz ZAZ Piotr Metz gościł będzie szefa Polskiego Radia Chopin, który opowie o płycie Witolda Małcużyńskiego.

***

Na "Magazynek" w czwartek (21.02) od godziny 15.05 do 16.00 zaprasza Piotr Metz.

(mat. promocyjne)