X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Migalski: składam zawiadomienie do prokuratury ws. Korwin-Mikkego

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2014 09:40
- Polska Razem nigdy nie będzie współpracowała z Januszem Korwin-Mikkem. Nie można współpracować z człowiekiem, który twierdzi, że nie ma dowodów na to, że Adolf Hitler wiedział o ludobójstwie, czy Holokauście - mówi w "Salonie Politycznym Trójki" Marek Migalski z Polski Razem.
Audio
  • Marek Migalski (Polska Razem) o Januszu Korwin-Mikke, wyborach do Europarlamentu i referendum ws. wejścia Polski do strefy euro ( Salon Polityczny Trójki)
Marek Migalski
Marek Migalski Foto: Polskie Radio

<<<Korwin-Mikke: nie ma dowodu na to, że Hitler wiedział o Holokauście>>>

- Dzisiaj z Pawłem Kowalem idziemy na proces wyborczy z panem Korwinem-Mikke, o to żeby odwołał te kłamliwe słowa. Te sprawy dzisiaj zostaną rozstrzygnięte przez sąd, a w czwartek zawiadamiam prokuraturę z artykułu 55. ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej za negowanie zbrodni nazistowskich, faszystowskich i komunistycznych - mówi Marek Migalski .

Gość Trójki powiedział także, że niewyobrażalne jest, aby Janusz Korwin-Mikke mówił takie rzeczy na forum Parlamentu Europejskiego. - To byłaby kompromitacja Polski i pan Korwin-Mikke odwoła te słowa , najpierw w procesie wyborczym, a później zostanie skazany w procesie karnym - prokuratorskim - zaznacza poseł Polski Razem.

Migalski tłumaczy, że pozew w procesie wyborczym składa razem z Pawłem Kowalem, który jest współtwórcą Muzeum Powstania Warszawskiego. - Dodatkowo wypowiedź (dotycząca Hitlera) padła w trakcie rozmowy Pawła Kowala z Korwinem-Mikke - podkreśla Migalski.

- Ja byłem w Parlamencie Europejskim tym, który w grupie Reconciliation of European Histories doprowadził do wydania oświadczenia potępiającego sformułowania o tak zwanych polskich obozach śmierci. - Z jednej strony Polska Razem Jarosława Gowina i jej europosłowie walczą z takimi pojęciami jak tzw. "polskie obozy śmierci", a z drugiej strony pan Janusz Korwin Mikke jest "negacjonistą holokaustowym" - mówi Migalski.

Poseł Polski Razem tłumaczył się w "Salonie Politycznym Trójki" z poparcia, którego udzielił Januszowi Korwin-Mikkemu w kwietniu 2013 roku w Rybniku, podczas wyborów uzupełniających do Senatu. - Jeżeli mogę powiedzieć, że za coś naprawdę przepraszam, i czegoś żałuję to dokładnie tego. Przepraszam za to poparcie - mówi rozmówca Marcina Zaborskiego.

- Uważam, że to jest jeden z największych błędów w mojej politycznej karierze, że poparłem kogoś takiego, kto nigdy na takie poparcie nie powinien zasłużyć, ponieważ mówi rzeczy niewyobrażalne nie tylko o niepełnosprawnych, ale również o kobietach, gwałtach - dodaje rozmówca Marcina Zaborskiego.

- Janusz Korwin-Mikke nie powinien dalej molestować politycznie młodych ludzi, ponieważ jego obecność w Parlamencie Europejskim będzie szkodliwa dla Polski - podsumował gość Trójki.

Gość "Salonu Politycznego Trójki" mówił także o referendum w sprawie wejścia Polski do strefy euro oraz o frakcjach w Parlamencie Europejskim.

WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO - serwis specjalny >>>

Rozmawiał Marcin Zaborski.

k/mp

Czytaj także

Polska powinna wystąpić z Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2010 16:36
Kandydat na prezydenta Janusz Korwin-Mikke (Wolność i Praworządność) uważa, że Polska powinna jak najszybciej wystąpić z Unii Europejskiej, ponieważ może jej grozić dopłacanie do ratowania strefy euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korwin-Mikke: nie mam pojęcia co się dzieje w kampanii

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2010 14:33
Kandydat na prezydenta Janusz Korwin-Mikke (Wolność i Praworządność) podsumowując swoją kampanię wyborczą ocenił, że największym jej sukcesem jest to, że media przestały go traktować, jako "kompletnego wariata".
rozwiń zwiń