X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Wiceminister kultury o "Klątwie": to manifestacja kompletu lęków polskiej lewicy

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 08:59
- Lęki te są w znacznym stopniu urojone. Z tym mamy zresztą do czynienia też w życiu politycznym - oceniała w "Salonie politycznym Trójki" Wanda Zwinogrodzka.
Audio
  • Wanda Zwinogrodzka mówi o prowokacji reżysera "Klątwy" (Salon polityczny Trójki)

Wanda Zwinogrodzka przekonywała w radiowej Trójce, że groteskowa jest "dysproporcja między faktycznym kształtem polityki sprawowanej przez prawicę a obrazem tej polityki, który jest kreowany przez przeciwników politycznych. W przypadku "Klątwy" mamy też z czymś takim do czynienia". 

- Stroną agresywną są twórcy tego spektaklu, a stroną poddawaną zupełnie niebywałym atakom i agresji jest katolicyzm, zwolennicy PiS-u. Rozważa się przecież ewentualność zabójstwa Jarosława Kaczyńskiego – mówiła wiceminister kultury.

W "Salonie politycznym Trójki" przekonywała, że celem reżysera "Klątwy" jest prowokowanie i podkreśliła, że liczył on na to, że jego sztuka spotka się z gorącą krytyką.

Zaznaczyła jednak, że decyzja prezesa TVP Jacka Kurskiego w kwestii odwołania spektaklu "Biały Dmuchawiec", w którym uczestniczyła aktorka grająca w "Klątwie", "jest dyskusyjna". - Nie powinno się rozliczać aktora za jego rolę - dodała.

Wanda Zwinogrodzka mówiła też o proteście pracowników Warszawskiej Opery Kameralnej.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Wanda Zwinogrodzka (wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego)
Data emisji:
 28.02.2017
Godzina emisji: 8.14

pp/fbi

Czytaj także

Mateusz Matyszkowicz: "Klątwa" to nie prowokacja, a wulgarny spektakl

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 16:46
– Jeżeli spektakl "Klątwa" to prowokacja, to należy zadać pytanie, czy prowokacja nie powinna mieć jakichś granic – mówił w audycji Gorący Temat Mateusz Matyszkowicz, red. naczelny TVP Kultura. W przedstawieniu, wystawianym w warszawskim Teatrze Powszechnym, miały znaleźć się m.in. sceny seksu z figurą Jana Pawła II i profanacji krzyża.
rozwiń zwiń