X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jerzy Kwieciński: Polska jest gotowa zwiększyć składkę do Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 09:45
– Wyjście Wielkiej Brytanii ma parę bardzo poważnych aspektów dla całej UE, ale również w szczególności dla Polski – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński o Brexicie i zmianach w unijnym budżecie. 
Audio
  • Jerzy Kwieciński o zmianach w unijnym budżecie po Brexicie (Salon polityczny Trójki)

Minister przypomniał, że Wielka Brytania do wspólnej kasy wpłaca rocznie 12-14 mld euro, czyli ok. 10 proc. całego budżetu. Wskazał, że zgodnie z porozumieniem,  które na razie jest wynegocjowane, do końca perspektywy finansowej, do roku 2023, będzie dalej wpłacać. – Później będzie tych pieniędzy mniej – powiedział Jerzy Kwieciński. – Jesteśmy gotowi tę dziurę załatać poprzez zwiększone składki – stwierdził. Dodał, że wiele krajów naszego regionu składa podobne deklaracje. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Jak wyjaśnił, chodzi o to, aby nowe priorytety UE, które zostały uzgodnione np.  polityka migracji czy bezpieczeństwo, nie były finansowane kosztem polityki spójności, na której bardzo Polsce zależy. Z funduszy z unijnej polityki spójności współfinansowane są między innymi inwestycje infrastrukturalne w krajach Unii Europejskiej – takie jak drogi, linie kolejowe, ale też oczyszczalnie ścieków czy szkoły i szpitale. Środki te są przeznaczone dla państw członkowskich, których dochód narodowy brutto nie przekracza 90 procent średniego dochodu narodowego brutto w całej Unii.

Do kiedy nowy unijny budżet powinien zostać przygotowany? Czy możliwe jest wiązanie wydatków na politykę spójności z przestrzeganiem praworządności? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

W audycji minister ocenił też 3 lata rządów Prawa i Sprawiedliwości. 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Jerzy Kwieciński (minister inwestycji i rozwoju)
Data emisji: 03.12.2018
Godzina emisji: 8.13

fc/ml

Czytaj także

Konrad Szymański: umowa brexitowa w pełni realizuje oczekiwania Polski

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 14:46
- Umowa brexitowa w pełni realizuje oczekiwania Polski - ocenił wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. 
rozwiń zwiń