X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Andrzej Halicki: polityka jest po to, by rozwiązywać spory, a nie by lała się krew

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 08:53
– Musimy godnie pochować Pawła Adamowicza. Bardzo chciałbym się skupić i jemu poświęcić te najbliższe godziny. Nie możemy też obojętnie przejść nad tym, co ma miejsce w naszym społeczeństwie – powiedział na antenie Trójki poseł PO Andrzej Halicki, który wspominał prezydenta Gdańska.
Audio
  • Andrzej Halicki: debata polityczna jest po to, by nie lała się krew (Salon polityczny Trójki)

W sobotę odbędzie się pogrzeb zamordowanego Pawła Adamowicza. Andrzej Halicki stwierdził, że wciąż nie może zaakceptować tej tragedii. Zaapelował, by godnie pożegnać prezydenta Gdańska. – Uczcijmy go nie chwilą refleksji, ale rzeczywiście głębszą refleksją – powiedział poseł PO. – Dla mnie to jest cały czas szok i niedowierzanie, że do tego doszło – dodał.

Zdaniem polityka Platformy Obywatelskiej, "tego nie można zamknąć tylko w celi ze sprawcą". – Po to jest polityka, żeby w Sejmie była debata, której tak bardzo nam brakuje. Debata polityczna, związana z argumentami, z konfliktami, które mają charakter sporu słownego, ale nie niosą ze sobą tak dramatycznych konsekwencji – powiedział Andrzej Halicki. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Andrzej Halicki zaznaczył, że najbardziej w pamięci pozostaną mu charakter i postawa Pawła Adamowicza. – Ta dobroć, to wszystko, co mówił, nawet w tych ostatnich słowach – stwierdził. Dodał, że prezydent Gdańska był "od najmłodszych lat bardzo aktywny, bardzo zaangażowany, zawsze twardy w sensie postawy, ale też otwarty jeśli chodzi o innych".

W związku z tragedią pojawił się też temat ewentualnej niedostatecznej ochrony polityków. Poseł PO nie uważa jednak, żeby byli oni za mało chronieni. Jak stwierdził, to kwestia atmosfery. – Bezpieczeństwo jest oczywistym wymogiem i imprez masowych, i pracy osób publicznych, ale to nie w ochronie tkwi problem i jego rozwiązanie – powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Andrzej Halicki (poseł Platformy Obywatelskiej)
Data emisji: 16.01.2019
Godzina emisji: 8.14

msze/kw

Czytaj także

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje. "To tragedia i wielkie zło"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 18:00
Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. O jego śmierci poinformowało Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku. - Mimo wszelkich starań, nie udało się go uratować - powiedział doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor do spraw lecznictwa gdańskiej placówki. 
rozwiń zwiń