more_horiz

Tomasz Siemoniak oczekuje informacji premiera ws. konferencji bliskowschodniej

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 09:53
– Oczekiwałbym, że premier czy minister spraw zagranicznych wyraźnie powiedzą, jaki jest interes Polski w organizowaniu konferencji bliskowschodniej, skoro podejmujemy takie działanie, które wystawią nas na rozmaite ryzyka – podkreślił wiceszef PO Tomasz Siemoniak.
Audio
  • Tomasz Siemoniak o konferencji bliskowschodniej (Salon polityczny Trójki)
Tomasz Siemoniak
Tomasz SiemoniakFoto: Trójka

Tomasz Siemoniak pytany w poniedziałek w radiowej Trójce o ocenę konferencji ministerialnej dot. Bliskiego Wschodu, która odbędzie się w dniach 13-14 lutego w Warszawie, stwierdził, że "imo różnych prób wypowiedzi - ministra spraw zagranicznych, premiera - nie widzi, jaki jest w tym interes Polski.

– Oczekiwałbym, że premier czy minister spraw zagranicznych wyraźnie powiedzą, jaki jest interes Polski, skoro podejmujemy takie działanie, które wystawią nas na rozmaite ryzyka – powiedział wiceprzewodniczący PO.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Tomasy Siemoniak skrytykował również to, że o konferencji jako pierwsze poinformowały USA. "Bardzo źle przyjąłem to, że dowiedzieliśmy się ze Stanów Zjednoczonych, że taka konferencja w Warszawie się odbywa" – mówił.

W spotkaniu ministerialnym poświęconym budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie swój udział zapowiedzieli m.in. wiceprezydenta USA Mike Pence, amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo, a także premier Izraela Benjamin Netanjahu. Swój przyjazd do Warszawy zapowiedzieli również przedstawiciele niektórych państw europejskich oraz krajów regionu Zatoki Perskiej.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której Tomasz Siemoniak komentował również wyniki sondażowego poparcia dla nowego ugrupowania Roberta Biedronia i odniósł się do kwestii zaangażowania kierownictwa PiS w plany budowy dwóch wieżowców w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Tomasz Siemoniak (wiceszef PO)
Data emisji: 11.02.2019
Godzina emisji: 8.14

PAP/pkur/mk

Czytaj także

Konferencja bliskowschodnia - drugi stopień alarmowy BRAVO-CRP

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 20:22
Premier Mateusz Morawiecki wprowadził stopień alarmowy BRAVO-CRP (2. w czterostopniowej skali dot. bezpieczeństwa teleinformatycznego), który będzie obowiązywał na terenie Warszawy w dniach 11-15 lutego. Decyzja ma związek z odbywającą się 13 i 14 lutego w stolicy konferencją bliskowschodnią. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Azari: Iran to nie jest partner do rozmów, to zagrożenie dla bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 10:04
Iran to nie jest partner do rozmów - destabilizuje cały region i wystąpienie premiera Benjamina Netanjahu na konferencji bezpieczeństwa w Warszawie "nie będzie proirańskie" - oceniła w niedzielę wywiadzie w Radiu Zet ambasador Izraela w Polsce  Azari.
rozwiń zwiń