X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Katarzyna Lubnauer: nie mam żądań ws. "jedynek" na listach wyborczych Koalicji Europejskiej do PE

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 09:00
– Rozmowy w sprawie przystąpienia Nowoczesnej do Koalicji Europejskiej trwają. Na pewno będzie jakieś wspólne minimum programowe – powiedziała w "Salonie politycznym Trójki" Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca .Nowoczesnej.
Audio
  • Katarzyna Lubnauer: trwają rozmowy w sprawie przystąpienia Nowoczesnej do Koalicji Europejskiej (Salon polityczny Trójki)

W piątek po południu zbierze się zarząd .Nowoczesnej, by podjąć decyzję w sprawie dołączenia do tworzonej Koalicji Europejskiej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja. Czy Katarzyna Lubnauer rozmawiała z szefem Platformy Obywatelskiej Grzegorzem Schetyną o warunkach przystąpienia jej partii do Koalicji Europejskiej, odpowiedziała? – Takie rozmowy trwają. Zapewne w czwartek też się w tej sprawie spotkamy - mówiła szefowa .Nowoczesnej.

– Na pewno będzie jakieś wspólne minimum programowe. Przede wszystkim na te najbliższe wybory w kwestiach europejskich, ale myślę, że będziemy też tworzyć pewne założenia, wkład każdej partii politycznej na wybory jesienne – dodała posłanka.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Elementy, które .Nowoczesna chciałaby wprowadzić do wspólnego programu Koalicji Europejskiej, to – według Katarzyny Lubnauer – np. odejście od energetyki węglowej, walka z przemocą wobec kobiet, likwidacja barier gospodarczych i uproszczenie podatków.

Szefowa .Nowoczesnej odniosła się także do układania list wyborczych Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego i tego, czy rzeczywiście żąda dla swojego ugrupowania tylko jednej "jedynki". – Nie mam żadnych żądań indywidualnych, bo uważam, że te wybory są szczególnie ważne, żeby odejść od takiego typowego partyjniactwa – podkreśliła parlamentarzystka.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Katarzyna Lubnauer (.Nowoczesna)
Data emisji: 21.02.2019
Godzina emisji: 8.14

PAP/bb/ml