more_horiz

Jarosław Gowin: Koalicja Europejska wciąga nas w tematy światopoglądowe

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 08:56
– Jesteśmy wciągani w tematy światopoglądowe przez Koalicję Europejską – stwierdził w "Salonie politycznym Trójki" wicepremier Jarosław Gowin.W ten sposób polityk skomentował sprawę podpisania przez władze Warszawy karty LGBT+.
Audio
  • Jarosław Gowin o karcie LGBT+ (Trójka/Salon polityczny Trójki)

W czwartek przedstawiono raport biskupów na temat pedofilii w Kościele. Wynika z niego, że od 1 stycznia 1990 do 30 czerwca 2018 roku zgłoszono 382 przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich, w tym 198 dotyczyło osób poniżej 15 lat, a 184 – powyżej 15 lat.

Do wspomnianego raportu odniósł się w "Salonie politycznym Trójki" wicepremier Jarosław Gowin. – Pedofilia jest zbrodnią i powinna być bezwzględnie karana, niezależnie od tego, czy ktoś nosi krawat, czy koloratkę. Dobrze, że episkopat zajął się tą sprawą. Uważam, że to przejaw uczciwości – stwierdził Gowin. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Według wicepremiera sprawę pedofilii w Kościele należy trzymać z dala od bieżących sporów politycznych. – Znajdujemy się w okresie kampanii wyborczej, dlatego powściągliwość – z szacunku dla ofiar pedofilii – jest jak najbardziej wskazana – kontynuował polityk.

Gowin odniósł się też do karty LGBT+, jaką przyjęły ostatnio władze Warszawy, i do tego, czy ta sprawa zasługuje na rangę najważniejszego tematu w czasie kampanii wyborczej. – To nie my go wywołaliśmy, tylko warszawski ratusz. Jesteśmy wciągani w tematy światopoglądowe przez Koalicję Europejską – kontynuował minister nauki i szkolnictwa wyższego. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jarosław Gowin (wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego)
Data emisji: 15.03.2018
Godzina emisji: 8.14

kad/ml