X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Jadwiga Emilewicz: budżet jest w bardzo dobrym stanie i udźwignie "nową piątkę PiS"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 09:46
– Budżet jest w tak dobrym stanie, że udźwignie nowe obietnice Prawa i Sprawiedliwości. Obniżenie podatków będzie zaś znacznym impulsem prorozwojowym – powiedziała w radiowej Trójce Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.
Audio
  • Jadwiga Emilewicz o "piątce PiS" (Salon polityczny Trójki)

Pod koniec lutego prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki na konwencji partii w Warszawie zapowiedzieli nowe propozycje programowe - tzw. nową piątkę PiS. Wśród nich znalazły się: wprowadzenie 500+ od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, obniżenie PIT do 17 proc. i podwyższenie kosztów uzyskania przychodu, a także "trzynastka" dla emerytów oraz przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych.

Czytaj więcej
sejm shutterstock 1200x660.jpg
Sejm będzie dziś głosował nad projektem ustawy o trzynastej emeryturze

– Mamy czas spowolnienia gospodarczego, ale 3,8 proc. wzrostu PKB na ten rok to jest dalej bardzo bezpieczny pułap. Utrzymanie tego tempa wzrostu gwarantuje systematyczne podnoszenie się poziomu życia i umacnianie pozycji polskiej gospodarki – podkreśliła Jadwiga Emilewicz. Minister przedsiębiorczości i technologii zaznaczyła również, że na spowolnienie gospodarcze rząd reaguje nowym impulsem fiskalnym. – Konsumpcja w czasie poprzedniego kryzysu gospodarczego pozwoliła Polsce przejść stosunkowo suchą stopą przez trudny okres. Mamy nadzieję, że nowe propozycje socjalne przyniosą podobne efekty – dodała.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Minister przedsiębiorczości i technologii stwierdziła także, że rekomenduje wprowadzanie zgodnie z planem zakazu handlu w niedziele. – Przez to, że ustawa wchodzi w trzech krokach, Polacy przystosowują się do tych zmian – zauważyła. Podkreśliła, że "mamy wzrost zamówień w restauracjach o 130 proc.". – Polacy wyszli do restauracji, korzystają z turystyki weekendowej w stopniu, w jakim nie korzystali w poprzednich latach. W ubiegłym roku wzrosły też obroty w małych sklepach – komentowała Jadwiga Emilewicz.

Czytaj więcej
facebook Joachim Brudziński 1200.jpg
Joachim Brudziński: obniżenie stawki PIT nastąpi w tym roku

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jadwiga Emilewicz (minister przedsiębiorczości i technologii)
Data emisji: 4.04.2019
Godzina emisji: 8.14

jp/mk

Czytaj także

"Trzynastka" kontra emerytura bez podatku. Pomysły na wsparcie seniorów

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 18:34
Emeryci i renciści dostaną w tym roku "wzmocnienie finansowe" w postaci jednorazowego świadczenia zwanego Emerytura+. Janusz Śniadek (PiS) i Piotr Zgorzelski (PSL) dyskutowali w "Pulsie Trójki" m.in. o tym, czy trzynasta emerytura powinna zostać wprowadzona na stałe. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: emeryci czekają na każdą złotówkę

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 08:31
- Doszło do nieuzasadnionego ataku na program Emerytura+. Argumenty były czasami żenujące, że robimy z emerytów żebraków, że to poniżenie i ochłap, socjal. To nie znajduje potwierdzenia w faktach - powiedziała w Polskim Radiu 24 minister Elżbieta Rafalska. Dziś posłowie będą głosować nad rządowym projektem ustawy o dodatkowym świadczeniu emerytalnym.
rozwiń zwiń