X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Minister edukacji: przed wakacjami posiedzenie okrągłego stołu

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 09:58
– Będziemy starali się doprowadzić do tego, aby nauczyciele po raz kolejny nie rozpoczynali protestu – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
Audio
  • Dariusz Piontkowski o sytuacji w oświacie (Salon polityczny Trójki)

Edukacyjny okrągły stół został zainicjowany przez rząd w związku z kwietniowym strajkiem nauczycieli. W kilku podstolikach tematycznych przedstawiciele nauczycieli, a także eksperci, rodzice i uczniowie dyskutują o możliwych zmianach w polskim systemie oświaty.

Jak mówił Dariusz Piontkowski, rozmawiać należy nie tylko ze związkowcami, lecz także ze wszystkimi środowiskami zainteresowanymi systemem oświaty. – Trzeba rozmawiać z rodzicami, ekspertami, a tam, gdzie się da – z nauczycielami. Nie zawsze pomysły i ogląd sytuacji nauczycieli nienależących do związków są takie same jak central związkowych – stwierdził gość Trójki.

Minister edukacji narodowej powiedział też, że część samorządów próbuje przypisać sobie dodatkowe kompetencje dotyczące systemu nauczania. Szef resortu skomentował propozycję włączenia do programu powszechnych tak zwanych lekcji tolerancji i edukacji seksualnej, które zaproponowały jednostki samorządowe w Warszawie.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Wyraźnie podkreślamy – tak jak poprzednie kierownictwo ministerstwa – że przede wszystkim rodzice też mają wpływ na to, jakie treści wychowawcze są nauczane i przedstawiane w szkołach – tłumaczył Dariusz Piontkowski. Zaznaczył, że bez zgody rodziców nie można wprowadzać nowych treści, a lekcje muszą opierać się na podstawach programowych.

Dodał, że rodzice mają prawo zaprotestować przeciwko wprowadzeniu w szkole zajęć, co do treści których mają wątpliwości. Ponadto szef MEN powiedział, że należy zastanowić się nad zwiększeniem nadzoru ministerstwa nad szkołami i prowadzącymi je samorządami.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Dariusz Piontkowski (minister edukacji narodowej)
Data emisji: 12.06.2019
Godzina emisji: 8.14

mr/kw

Czytaj także

Minister edukacji: chcemy rozmawiać z nauczycielami, aby ulepszyć polską szkołę

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 08:59
- To nie pan Sławomir Broniarz będzie tylko i wyłącznie decydować o tym, czy nauczyciele będą strajkować, czy nie - mówił w "Sygnałach dnia" minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń