X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Szef KPRM: ustawa ws. lotów najważniejszych osób wprowadzi nowe standardy

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 08:38
– Wprowadzamy nowe standardy, bardziej zaostrzone i bardziej przejrzyste. Takie były oczekiwania opinii publicznej – mówił na antenie Trójki szef KPRM Michał Dworczyk, odnosząc się do zapowiedzianej ustawy ws. lotów najważniejszych osób w państwie.
Audio
  • Michał Dworczyk o sprawie przelotów najważniejszych osób w państwie (Salon polityczny Trójki)

Szef KPRM zapowiedział powstanie nowej ustawy. – W piątek przedstawimy projekt ustawy. Mam nadzieję, że zostanie ona przyjęta. Loty najważniejszych osób w państwie należy uregulować ustawą, tak jak ma to miejsce w innych krajach. Te przepisy nie będą dotyczyły pana prezydenta i pierwszej damy ze względu na sprawowaną funkcję i obowiązki. Byłoby to bezzasadne – zaznaczył szef KPRM.

– Wprowadzamy nowe standardy, bardziej zaostrzone i bardziej przejrzyste. Takie były oczekiwania opinii publicznej. Nie mogę zgodzić się z zarzutami o populizm. Zostały zakupione samoloty dla VIP-ów, ponieważ nie boimy się trudnych decyzji, które mają usprawnić państwo – mówił Michał Dworczyk

– Politycy opozycji traktują tę sprawę jak paliwo polityczne, robią z tego teatr. Staramy się nie ulegać populizmowi i negatywnym emocjom. Ten serial trzeba zakończyć. Opinia publiczna ma prawo poznać wszelkie informacje na temat przelotów najważniejszych osób w państwie – podkreślił Michał Dworczyk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Uczestniczymy w serialu politycznym, który rozpoczeli parlamentarzyści opozycji, żeby rozbudzić negatywne emocje - dodał Michał Dworczyk.

W rozmowie nie zabrakło również tematu kampanii wyborczej. – Mamy nadzieję, że kampania będzie jak najbardziej merytoryczna. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński mobilizuje partię w sposób bardzo skuteczny – podkreślił szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Michał Dworczyk (szef KPRM)
Data emisji: 14.08.2019
Godzina emisji: 8.13

pb/mk

Czytaj także

Konwencja PiS "Polska sercem Europy". Politycy komentują przemówienia liderów

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 16:49
W Szeligach pod Warszawą zakończyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, podczas której liderzy Zjednoczonej Prawicy podsumowali trzy lata rządów oraz przedstawili plany na kolejny rok. Wydarzenie szeroko komentowali politycy głównych ugrupowań. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Dworczyk: wypowiedź Israela Katza była rasistowska, skandaliczna i niedopuszczalna

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 10:04
– Możemy sobie tłumaczyć temperaturę sporu politycznego w Izraelu kampanią wyborczą, ale nawet najbardziej gorący okres nie usprawiedliwia tego rodzaju haniebnych słów – powiedział w radiowej Trójce Michał Dworczyk. Szef KPRM odniósł się do wypowiedzi izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israela Katza, który stwierdził, że "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha: nowe zasady lotów muszą uwzględniać zadania prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 12:44
- Propozycje regulujące zasady lotów najważniejszych osób w państwie muszą uwzględniać, zgodnie z zapowiedzią, zadania i status prezydenta jako najwyższego przedstawiciela Polski oraz szczególną rolę pierwszej damy - podkreślił w sobotę wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.
rozwiń zwiń