X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jarosław Sellin o dymisji Łukasza Piebiaka: ta sprawa na pewno będzie wyjaśniona

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 08:30
– Łukasz Piebiak twierdzi, że zarzuty wobec niego to pomówienia i będzie on bronił swojego dobrego imienia, ale dla czystości sprawy podał się do dymisji. Sprawa na pewno będzie wyjaśniona – powiedział w radiowej Trójce Jarosław Sellin, wiceminister kultury.
Audio
  • Jarosław Sellin o dymisji wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka (Salon polityczny Trójki)

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że przyjmie dymisję wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka. Szef rządu podkreślił jednocześnie, że "sprawa wymaga wyjaśnienia, na czym wszystkim zależy". Wiceszef resortu sprawiedliwości złożył rezygnację w związku z publikacją portalu Onet.pl. W oświadczeniu podkreślił, że podał się do dymisji w poczuciu odpowiedzialności za powodzenie reform, którym poświęcił cztery lata.

Czytaj więcej
piebiak pap 1200.jpg
Łukasz Piebiak podał się do dymisji. "W poczuciu odpowiedzialności"

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Wiceminister sprawiedliwości oskarżony o akcje dyskredytujące sędziów. Premier: zażądałem wyjaśnień od Zbigniewa Ziobro

Jarosław Sellin zaznaczył, że badanie opisanej przez portal Onet.pl sprawy powinno zacząć się od sprawdzenia, czy zeznania, które obciążają Łukasza Piebiaka są prawdziwe. – Prokuratura powinna to wyjaśnić, ponieważ podjęła ten temat z urzędu. Na pewno więc ta sprawa zostanie wyjaśniona – podkreślił. Wiceminister kultury zauważył również, że w internecie dzieją się czasem złe rzeczy. – Jest hejt i są internetowe trolle. Ten mechanizm funkcjonuje w świecie polityki. Prokuratura wyjaśni jednak, czy w tym przypadku zostało złamane prawo – dodał.

Gość radiowej Trójki ocenił, że wydarzenia wokół byłego wiceministra sprawiedliwości na pewno spowodują wzmożoną histerię polityków opozycji i mediów im sprzyjających. – Te środowiska rozpaczliwie szukają tematu, który podważyłby zaufanie do mojego środowiska politycznego i do bilansu naszych czterech lat rządów. Oni będą próbowali tę sprawę wykorzystać – stwierdził polityk.

Senacki pakt opozycji

W sprawie wyborów do Senatu w ostatnim czasie ugrupowania opozycyjne prowadzą rozmowy zmierzające do porozumienia, by nie wystawiać przeciwko sobie kandydatów. Rzecznik PO Jan Grabiec mówił w poniedziałek dziennikarzom, że dotychczas opozycja porozumiała się co do tego, że na 100 okręgów w wyborach do Senatu, KO wystawi kandydatów w 75, Lewica w 6, a PSL w 16, w sprawie kandydatów w 3 okręgach trwają jeszcze rozmowy.

Czytaj więcej
Jedynka Marcin Kierwiński 1200.jpg
Marcin Kierwiński: pakt senacki ma zapobiec bratobójczej walce

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Agnieszka Ścigaj: w wyborach do Senatu zarejestrujemy samodzielny komitet

Jarosław Sellin powiedział, że "pakt senacki" pokazuje brak wiary opozycji w zwycięstwo wyborcze. – Ludzie są nabierani na jakieś różnice w opozycji. Tak naprawdę, wszystkie te środowiska łączy zapiekły anty-PiS i naruszenie establishmentu III RP – stwierdził. Wiceminister kultury zaznaczył, że opozycja udaje różnice między sobą tylko na czas kampanii. – Chcą oni bowiem odsunięcia PiS od władzy – dodał.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego)
Data emisji: 21.08.2019
Godzina emisji: 8.15

jp/ml

Czytaj także

Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna): sprawa Łukasza Piebiaka to olbrzymia afera

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 16:55
- Nic w Ministerstwie (Sprawiedliwości - przyp. red.) nie dzieje się bez wiedzy Zbigniewa Ziobro. Jest on kolejną osobą, która powinna podać się do dymsji - powiedział o sprawie wiceministra Łukasza Piebiaka w Polskim Radiu 24 Jerzy Meysztowicz z Nowoczesnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzeczniczka PiS o dymisji Ł. Piebiaka: tak należało się zachować

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 16:53
Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak rezygnując z urzędu podsekretarza stanu zachował się odpowiedzialnie; tak jak napisał w swoim oświadczeniu, tak należało się zachować - oceniła we wtorek rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Szewczak: według Platformy Obywatelskiej są równi i równiejsi wobec prawa

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 17:55
- Standardy, których się wymaga od innych trzeba stosować również do siebie. To jest różnica kulturowa, pan wiceminister złożył natychmiastową dymisję, choć nie znamy wszystkich szczegółów sprawy, to reakcja właściwa i skuteczna – mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Szewczak poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik MS: internetowa hejterka nie była zatrudniona w resorcie

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 18:18
Ministerstwo Sprawiedliwości stanowczo dementuje informacje podawane przez niektóre media, jakoby opisana przez portal Onet internetowa hejterka była zatrudniona w MS lub współpracowała z ministerstwem w jakiejkolwiek formie - poinformował rzecznik resortu, Jan Kanthak. Podkreślił, że ta kobieta nie pobierała wynagrodzenia z resortu.
rozwiń zwiń