X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

K. Czabański: konsekwentnie poprawiamy obszar dot. ochrony zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 08:30
– Na pierwszym planie jest ochrona zwierząt bezdomnych i walka z "pseudoschroniskami", czyli tzw. umieralniami. Proponuję, żeby powstała służba w MSWiA, która będzie reagować na przypadki maltretowania zwierząt – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" poseł PiS i przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.
Audio
  • Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański w Trójce (Salon polityczny Trójki)

– W obszarze ochrony zwierząt będziemy poprawiać różne elementy. Przypomnę, że poprawiliśmy prawo łowieckie czy zaostrzyliśmy prawo karne za znęcanie się nad zwierzętami – powiedział Krzysztof Czabański.

czabanski_schronisk1200.jpg
K. Czabański o łamaniu praw zwierząt: musi powstać odrębna służba w MSWIA

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Patryk Jaki: wzrosła liczba aktów oskarżenia za znęcanie się nad zwierzętami

Podkreślił, że ważne jest, aby przestrzegać prawa dot. ochrony zwierząt, które już obowiązuje. – To byłaby już duża poprawa losów zwierząt w Polsce, bo to dotyczy i psów trzymanych na łańcuchach, warunków uboju, hodowli, bezdomności. Zauważmy, że nie tylko prawo chroni zwierzęta, ale również wydajemy też na ich ochronę bardzo dużo pieniędzy z naszych podatków, najczęściej na szczeblu samorządowych – powiedział gość Trojki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Krzysztof Czabański zwrócił uwagę, że nie wszystkie dotowane schroniska dobrze działają. – Są niestety tzw. umieralnie, co jest podwójnie niedopuszczalne - raz, że zwierzęta są tam w strasznych warunkach, a dwa, że ludzie, którzy prowadzą te komercyjne schroniska de facto jeszcze zarabiają na maltretowaniu tych zwierząt – stwierdził. Jak podkreślił, trzeba to uporządkować i to byłoby zadaniem m.in. nowej służby, która mogłaby powstać.

Krzysztof Czabański zaznaczył też, że PiS zapowiada kontynuację działań na rzecz ochrony zwierząt. Polityk podkreślił, że dobrostan zwierząt jest dla jego ugrupowania drogowskazem, w jakim kierunku należy działać. W jego opinii PiS jako jedyna partia w ostatnich kilkunastu latach przeprowadziła kilka korzystnych dla zwierząt zmian – w ustawodawstwie i w praktyce.

– Od paru lat nie mamy do czynienia z tym, że policja, prokuratura i sądy odwracają się od spraw maltretowania zwierząt – dodał przewodniczący Rady Mediów Narodowych. Powiedział, że zmiany w prawie dotyczące ochrony zwierząt powinny być poprzedzone procesem edukacyjnym obywateli.

Krzysztof Czabański mówił też m.in. na temat finansowania mediów publicznych.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Krzysztof Czabański (poseł PiS, przewodniczący Rady Mediów Narodowych)
Data emisji: 10.10.2019
Godzina emisji: 8.13

paw/kw

Czytaj także

"Oddanie władzy hejterom". K. Czabański o planach KO wobec mediów publicznych

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 08:50
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański powiedział, że przejęcie przez samorządy kontroli nad regionalnymi ośrodkami mediów publicznych nie oznaczałoby, iż władzę otrzymają obywatele. - To ma być oddanie władzy hejterom - ocenił szef Rady Mediów Narodowych na antenie Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński chwali działalność Rady Mediów Narodowych

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 11:24
W rozmowie z przewodniczącym RMN Krzysztofem Czabańskim, prezes PiS zwraca uwagę, że dzięki staraniom Rady udało się przełamać monopol, który panował na polskim rynku medialnym jeszcze przed czterema laty.
rozwiń zwiń