X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

K. Szymański: pion europejski w KPRM wzmocni Polskę na forum Europy

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 08:34
Zdaniem Konrada Szymańskiego przeniesienie pionu europejskiego z MSZ do Kancelarii Premiera to dobry pomysł. – Bez ministra ds. europejskich w Kancelarii Premiera, Polska stałaby się jedynym krajem w UE, w którym premier nie ma bezpośredniego zaplecza – powiedział w radiowej Trójce Konrad Szymański.
Audio
  • K. Szymański: pion europejski w KPRM wzmocni Polskę na forum Europy (Salon polityczny Trójki)

Premier Mateusz Morawiecki, który pozostanie szefem rządu przedstawił skład swojego nowego gabinetu. Rząd będzie liczył 20 resortów. W nowym rządzie pion europejski będzie podlegał kancelarii premiera, a na jego czele stanie obecny wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich Konrad Szymański.

1200_Czaputowicz_PAP.jpg
Szef MSZ: przeniesienie pionu europejskiego do KPRM to dobra decyzja

– Od 10 lat wraz z Traktatem Lizbońskim środek ciężkości podejmowania decyzji, często ws. szczegółowych, przeniósł się do Rady Europejskiej, gdzie Polskę reprezentuje premier. Bez ministra ds. europejskich w Kancelarii Premiera, Polska stałaby się jedynym krajem w UE, w którym premier nie ma bezpośredniego zaplecza. Ten pomysł wzmocni politykę państwa polskiego na forum europejskim. Nasza sieć placówek w UE będzie pracować tak jak do tej pory – przyznał Konrad Szymański.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wiceszef MSZ przyznał, że "nasze placówki dyplomatyczne pracują na rzecz całego rządu, nie pojedynczych resortów". – Ambasady od dawna są zadaniowane i kształtują swoje kompetencje w zakresie kwestii unijnych. Myślę, że przebiega to bardzo dobrze – stwierdził gość radiowej Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której poruszono także temat orzeczenia TSUE oraz umowy brexitowej.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Konrad Szymański (wiceszef MSZ)
Data emisji: 12.11.2019
Godzina emisji: 8.13

dn/ml

Czytaj także

Wiceszef MSZ o brexicie: ostatnie godziny negocjacji stwarzają podstawy do optymizmu

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 06:46
- Negocjacje między UE a Wielką Brytanią ws. brexitu przynoszą zbliżenie stanowisk; mamy szansę na pokonanie kryzysu ratyfikacyjnego - mówi wiceszef MSZ Konrad Szymański. W przypadku porażki negocjacji strona brytyjska może zwrócić się o odroczenie brexitu, a kraje UE zapewne na to przystaną - dodał.
rozwiń zwiń