X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Minister klimatu o celach neutralności klimatycznej: Polska ma wyjątkowy punkt startu

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 08:47
– Gdybyśmy powiedzieli, że nie mamy żadnego problemu, idźmy tym samym tempem, co pozostałe państwa, to byśmy się ustawili poza nawiasem skorzystania z pomocy – powiedział Michał Kurtyka.
Audio
  • Michał Kurtyka: neutralność klimatyczna, to zamysł cywilizacyjny (Salon polityczny Trójki)

kurtyka 1200 pap.jpg
Michał Kurtyka: nie możemy unikać odpowiedzialności za naszą planetę

– To, co Polska wnosi do światowej i europejskiej debaty, to dużo pragmatycznego konkretu. Mamy sytuację, w której pod przewodnictwem Polski COP24 mógł zakończyć się sukcesem. 196 państw było w stanie pogodzić się co do tego, jak ma wyglądać operacjonalizacja Porozumienia Paryskiego. Natomiast, widzimy, że ta dyskusja jest niesłychanie trudna – powiedział minister klimatu.

Jak wyjaśnił gość audycji, to co daje siłę polskiej polityce, to umiejętność pokazywania bycia częścią UE i bloku regionalnego, który ma silne ambicje klimatyczne, a zarazem skuteczne rozmowy z krajami rozwijającymi się. – To jest nasze doświadczenie historyczne transformacji – podkreślił minister klimatu.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Gdybyśmy powiedzieli, że nie mamy żadnego problemu, idźmy tym samym tempem, co pozostałe państwa, to byśmy się ustawili poza nawiasem skorzystania z pomocy – powiedział Michał Kurtyka.

Michał Kurtyka odniósł się też w Trójce do medialnego zainteresowania podróżą Grety Thunberg na ostatni szczyt klimatyczny, kiedy w drodze samochodem elektrycznym jadła nieekologiczną żywność i wyrzucała plastikowe opakowania. – Każde sprowadzenie dyskusji do czarno-białych kolorów zawsze wyróżnia postawy ekstremalne – powiedział minister. Podkreślił, że centralny punkt odniesienia Porozumienia Paryskiego to sprawa cywilizacyjna. – Mówimy o wszystkim, o transporcie, przemyśle, tym, z czego będziemy produkować np. samochody i jak będziemy spędzać wakacje - dodał.

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Michał Kurtyka (minister klimatu)
Data emisji: 18.12.2019
Godzina emisji: 8.14

pg/ml

Czytaj także

Wiceminister o równowadze klimatycznej: decyzje muszą być bardzo roztropne

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 13:43
- Na pewno dołożymy swoją cegłę, do wspólnego europejskiego celu – powiedział o działaniach Polski i założeniach klimatyczno-energetycznych Unii Europejskiej w audycji "W samo południe" wiceminister klimatu, Adam Guibourgé-Czetwertyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: rząd rozszerza program termomodernizacji. Obejmie "wielką płytę"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 14:06
- Program termomodernizacji budynków zostanie rozszerzony o budownictwo z wielkiej płyty - oświadczył premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu rządu.
rozwiń zwiń