X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Stanisław Karczewski: jeśli sędziowie chcą zająć się polityką, powinni startować w wyborach

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 08:27
– Badania pokazują, że jest olbrzymie poparcie dla zmian w systemie sądownictwa – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu. Polityk skomentował w ten sposób protesty związane z proponowanymi przez PiS zmianami w wymiarze sprawiedliwości.
Audio
  • Stanisław Karczewski o protestach związanych ze zmianami w wymiarze sprawiedliwości (Salon polityczny Trójki)

W największych miastach w Polsce odbyły się w środę wieczorem protesty przeciwko proponowanym przez PiS zmianom w sądownictwie. Pod hasłem "Dziś sędziowie – jutro Ty" demonstranci protestowali przed Sejmem i gmachami sądów.

PAP Warszawa protest sądy 1200.jpg
W polskich miastach protesty przeciwko zmianom w sądownictwie

Do zmian w sądownictwie i wspomnianych protestów odniósł się w "Salonie politycznym Trójki" Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu. – To był protest polityczny. Przyłączają się do niego sędziowie. Tymczasem ustawa przez nas proponowana uniemożliwia sędziom kwestionowanie wyroków sędziów wybranych przez Krajową Radę Sądownictwa – powiedział Karczewski.

– Musimy dbać o to, aby w Polsce był porządek. Można się wewnętrznie zgadzać lub nie z tymi wyrokami, ale nie można ich podważać – dodał. Jego zdaniem na proteście nie było zbyt wielu osób. – Te demonstracje cieszą się coraz mniejszym poparciem społecznym – kontynuował. Polityk podkreślił również, że według badań jest olbrzymie poparcie dla zmian w systemie sądownictwa.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Stanisław Karczewski (wicemarszałek Senatu)
Data emisji: 19.12.2019
Godzina emisji: 8.15

kad/kw

Czytaj także

Borys Budka: rzecznik TSUE nie ocenił systemu dyscyplinarnego

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 08:29
– Chodzi o fundamentalną zasadę: czy sędziowie w Polsce będą bali się władzy wykonawczej, będą bali się orzekać – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Borys Budka, komentując opinię rzecznika generalnego TSUE ws. pytań prejudycjalnych polskich sądów.
rozwiń zwiń