more_horiz

Szynkowski vel Sęk: organizatorzy uroczystości w Jerozolimie wiedzą, że popełnili błąd

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 09:00
– To, że więcej mówi się o tym, co powie podczas Światowego Forum Holokaustu w Jerozolimie Władimir Putin, niż o tym, co powiedzą ocaleni, świadczy o błędzie. Również izraelskie media krytykują takie sformatowanie tej uroczystości – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych.
Audio
  • Szymon Szynkowski vel Sęk o 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz (Salon polityczny Trójki)

W instytucie Yad Vashem z okazji 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz rusza Światowe Forum Holokaustu. W Jerozolimie nie będzie prezydenta Andrzeja Dudy, ponieważ organizatorzy obchodów nie przewidzieli jego wystąpienia. Będzie natomiast przemawiał m.in. Władimir Putin.

O tym wydarzeniu i historii II wojny światowej mówił w Programie 3 Polskiego Radia Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych. 

szynkowski_vel_putin.jpg
Wiceszef MSZ: Putin wykorzysta konferencję w Jerozolimie do agresywnej polityki wobec Polski

– Dla nas wszystkie wypowiedzi Władimira Putina z przełomu grudnia i stycznia były interesujące o tyle, że nie miały wiele wspólnego z prawdą historyczną. Jest to niedopuszczalne i będziemy czujnie przyglądać się obchodom w Jerozolimie – przyznał Szynkowski vel Sęk.

– Organizatorzy uroczystości w Jerozolimie wiedzą już, że popełnili błąd. To, że więcej mówi się o tym, co powie Putin, niż o tym, co powiedzą ocaleni, świadczy o błędzie. Również izraelskie media krytykują takie sformatowanie tej uroczystości – dodał.

Uroczystości bez doradcy Trumpa

Wiceminister mówił także, że "nasi amerykańscy partnerzy krytycznie oceniają takie sformatowanie obchodów w Jerozolimie". Przypomniał, że doradca Donalda Trumpa wbrew pierwotnym planom nie wybiera się tam.

PAP Kantor Putin 1200.jpg
A. Bryc: Izraelczycy nie ufają Rosji, ale muszą mieć ją blisko siebie

– Koncentrujemy się na tym, by prawda wybrzmiewała wśród opinii publicznej na świecie, wbrew próbom zafałszowywania historii - kontynuował wiceszef MSZ.

Jak ministerstwo ma zamiar to robić? – Trafiamy do Rosjan za pomocą mediów społecznościowych. Planujemy też przedsięwzięcia, które innymi kanałami dotrą do tamtejszej opinii publicznej, ale jest to bardzo trudne. Rynek medialny w Rosji jest bardzo mocno hermetyczny – podsumował.

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>> Fogiel o słowach Putina: to próba osłabienia sojuszu Polski i USA

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Szymon Szynkowski vel Sęk (wiceszef MSZ)
Data emisji: 23.01.2020
Godzina emisji: 8.14

kad/ml

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem