X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Senat zablokuje "trzynastkę" dla emerytów? Karczewski: działanie złośliwe i niepotrzebne

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 08:50
– W Senacie zgłoszona została poprawka do ustawy, która praktycznie uniemożliwi wypłacenie "trzynastki" dla emerytów. Mam nadzieję, że będzie pełna mobilizacja i Sejm to odrzuci – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski.
Audio
  • Stanisław Karczewski o "trzynastkach" dla emerytów (Salon polityczny Trójki)

Senat przyjął ustawę o trzynastych emeryturach, ale wprowadził tam swoje poprawki. Wykreślono z niej zapis, że pieniądze mają być wypłacane z Funduszu Solidarnościowego. Efekt jest taki, że uchwalone przepisy nie wskazują źródeł finansowania, przez co "trzynastki" mogą nie trafić do emerytów. Poprawkę do ustawy zgłosiła senator Małgorzata Kochan z Koalicji Obywatelskiej, którą poparli politycy opozycji.

Czytaj więcej
malag marlena_7213 1200.jpg
Marlena Maląg: każdy emeryt, każdy rencista otrzyma dodatkowe świadczenie

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] 13 emerytura trafi w kwietniu do 9,8 mln Polaków

Wicemarszałek Senatu zapewnił jednak, że w najbliższym czasie Sejm naprawi błąd izby wyższej i odrzuci tę poprawkę do ustawy. – Została wprowadzona poprawka, w wyniku której nie ma źródeł finansowania, czyli podstawowego elementu każdej ustawy. Został po prostu wykreślony Fundusz Solidarnościowy i to wszystko – powiedział Stanisław Karczewski.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość radiowej Trójki podkreślił, że politycy Zjednoczonej Prawicy konsekwentnie przekonywali do swoich racji. – Tłumaczyliśmy, nalegaliśmy, prosiliśmy, ale senatorowie większości senackiej byli bezwzględni. Jest to takie działanie złośliwe i zupełnie niepotrzebne – stwierdził wicemarszałek Senatu.

"Wypłaty będą bez zakłóceń"

Stanisław Karczewski zaznaczył, że "PiS złożyło wniosek o przyjęcie tej ustawy bez poprawek, by prezydent mógł ją jak najszybciej podpisać, a emeryci już spokojnie czekali na wypłatę trzynastych emerytur". – Nie chcę jednak nikogo straszyć i jestem przekonany, że w Sejmie odrzucimy tę bezsensowną poprawkę. Wypłata "trzynastek" przebiegnie bez zakłóceń – zapewnił polityk Zjednoczonej Prawicy.

Gość Trójki odniósł się również do napięć w Senacie i poinformował, że PiS stara się o dodatkowego wicemarszałka. – Prezydium powinno być powiększone, żeby był mocniejszy głos znacznej części senatorów – powiedział.

Stanisław Karczewski ocenił także, że sytuacja w Senacie nie jest dobra i bardzo nad tym ubolewa. – Panuje atmosfera nieustannej wojny, krytyki i agresji, a debaty prawie nie ma. Charakter Senatu zupełnie się zmienił i przestał on być izbą refleksji i zadumy – stwierdził wicemarszałek.

Czytaj więcej
karczewski 1200 pap.jpg
"W Senacie toczy się agresywna walka polityczna". Karczewski o nieobecności prezes TK

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Karczewski: nie możemy pozwolić, by polityka partyjna dewastowała politykę polonijną

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Stanisław Karczewski (wicemarszałek Senatu)
Data emisji: 07.02.2020
Godzina emisji: 8.14

jp/kw

Czytaj także

Marlena Maląg: każdy emeryt, każdy rencista otrzyma dodatkowe świadczenie

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 08:30
- Emerytura+ to jeden z programów, który naprawdę jest takim kompleksowym działaniem naszego rządu - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg w Programie 1 Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W Senacie toczy się agresywna walka polityczna". Karczewski o nieobecności prezes TK

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 15:23
- To jest kwestia niepotrzebnej wojny, która toczy się w Senacie. Mnie jako marszałkowi ubiegłej kadencji jest z tego powodu po prostu bardzo przykro - powiedział wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS), odnosząc się do nieobecności prezes TK na posiedzeniu komisji ustawodawczej.
rozwiń zwiń