X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Waszczykowski: to niebywałe, że mamy do czynienia z festiwalem drwin z relacji Polski z USA

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 09:11
– Należy się cieszyć, że gdy świat wychodzi z pandemii, amerykański prezydent poszukuje rady, wsparcia ze strony prezydenta Polski – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Witold Waszczykowski. 
Witold Waszczykowski
Witold WaszczykowskiFoto: PR
Posłuchaj
13:37 2020_06_23 08_13_12_PR3_Salon_Polityczny.mp3 Witold Waszczykowski o wizycie Andrzeja Dudy w USA (Salon PolitycznyTrójki)
 

W radiowej Trójce Witold Waszczykowski odniósł się do środowej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA, podczas której spotka się on ze swoim amerykańskim odpowiednikiem Donaldem Trumpem. Europoseł PiS oceniał, że opozycja i nieprzyjazne rządowi media bez żadnych podstaw krytykują czy też drwią z tego spotkania, chcąc je tym samym umniejszyć.

Zwracał przy tym uwagę, że Polska i USA mają wiele wspólnych interesów, m.in. w kwestii bezpieczeństwa. Podkreślał przy tym, że decyzje dotyczące tych spraw w naszym regionie były podjęte jeszcze przez poprzednią administrację Baracka Obamy. 

1200_Szczerski_PR1.jpg
Szef MON: relacje polsko-amerykańskie są bardzo dobre. To rezultat pracy prezydenta

– Barack Obama w 2016 roku doszedł do wniosku, że reset z Rosją jest niekorzystny dla interesów i bezpieczeństwa NATO i amerykańskich. To on podjął decyzję o odblokowaniu budowy tarczy antyrakietowej, o wsparciu decyzji NATO o rozmieszczeniu sił Sojuszu na flance wschodniej, o wysłaniu ciężkiej brygady amerykańskiej – podkreślał Witold Waszczykowski. – Wszystkie te decyzje Baracka Obamy były na szczęście realizowane przez Donalda Trumpa – dodał.

Europoseł PiS przestrzegał przy tym, że bezpieczeństwo Polski "nigdy nie jest dane i zagwarantowane na zawsze". Dlatego – w jego ocenie – należy modernizować armię. – Jesteśmy państwem flankowym, sąsiadującym z obszarem niestabilności na wschodzie – podkreślił.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Witold Waszczykowski tłumaczył także, że obecność amerykańskich żołnierzy na terytorium Polski ma za zadanie odstraszać napastników i jest gwarancją, że "pewne incydenty i konflikty niskiego szczebla, mogą być natychmiast uśmierzone".

Gość "Salonu politycznego Trójki" zaznaczył, że Polska uważa separowanie się UE od USA za błędną politykę i wyraża swój wobec tego sprzeciw. – Silne więzi transatlantyckie powinniśmy podtrzymywać – podkreślał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Witold Waszczykowski (europoseł PiS)
Data emisji: 23.06.2020
Godzina emisji: 8.13

pp/ml

Czytaj także

Spotkania Duda-Trump. Co przywiózł prezydent z wizyt w USA?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 08:00
Podczas wizyt Andrzeja Dudy w Białym Domu podpisano deklaracje, które umacniały polsko-amerykański sojusz w zakresie m.in. bezpieczeństwa. Głowy obu państw nie szczędziły sobie wówczas także ciepłych słów relacji na linii Warszawa-Waszyngton i kolejnych, słownych, deklaracji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wizyta Andrzeja Dudy w USA. Paweł Soloch: nie będzie rozmów o broni nuklearnej

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2020 10:29
– Rozmowy dotyczące broni nuklearnej nie są przewidywane – w ten sposób Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, skomentował w Programie 3 Polskiego Radia doniesienia jakoby wizyta Andrzeja Dudy w USA miała dotyczyć przeniesienia przez Amerykanów broni nuklearnej w inne miejsca. O wizycie prezydenta mówili też Anna Maria Żuchowska, Jan Grabiec, Marek Sawicki, Adam Bielan.
rozwiń zwiń