X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szef KPRM: nie ma rozmów koalicyjnych. Rząd mniejszościowy i wcześniejsze wybory to realna opcja

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 09:09
- Kierownictwo polityczne Prawa i Sprawiedliwości podejmie decyzję co do przyszłości Zjednoczonej Prawicy – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, informując jednocześnie, że "w tej chwili rozmów koalicyjnych nie ma".
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: PR

Sejm uchwalił nowelę ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego. Za jej przyjęciem głosowało 356 posłów, 75 było przeciw, a 18 wstrzymało się od głosu. W głosowaniu udział wzięło 229 posłów klubu PiS. 176 było za, 38 przeciw, 15 wstrzymało się od głosu. Przeciwko głosował m.in. minister rolnictwa. Przeciwko uchwaleniu noweli głosowali też wszyscy posłowie z Solidarnej Polski. Także Porozumienie nie poparło jednogłośnie noweli, a od głosu wstrzymał się Jarosław Gowin.


Posłuchaj
13:52 [ PR3]PR3 (mp3) 18 wrzesień 2020 08_14_16_for_media.mp3 Michał Dworczyk: kierownictwo PiS podejmie decyzję co do przyszłości Zjednoczonej Prawicy (Salon polityczny Trójki)

  

– Chcielibyśmy, aby Zjednoczona Prawica miała cały czas większość w Sejmie, aby była odpowiedzialna za tworzenie rządu, natomiast postępowanie naszych koalicjantów doprowadziło do takiej sytuacji, gdzie nie potrafimy odpowiedzieć na pytanie, czy jest większość, czy jest koalicja – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Michał Dworczyk.

ziobro free 1200.jpg
Rząd bez Ziobry? W najbliższych dniach spotkanie kierownictwa PiS ws. koalicji

Zauważył, że w Polsce już funkcjonowały rządy mniejszościowe i stwierdził, że "dzisiaj rząd mniejszościowy to jest jedna z opcji, realna opcja". – Trzeba jasno powiedzieć: taki rząd mniejszościowy nie ma szans funkcjonować do końca kadencji, więc najprawdopodobniej wiązałoby się to ze skróceniem kadencji i przyspieszonymi wyborami – ocenił szef KPRM.

Gość Trójki dodał, że konsekwencje dla posłów PiS, którzy głosowali przeciwko noweli, są oczywiste. Przypomniał, że prezes PiS jasno powiedział, że w głosowaniu nad tym projektem obowiązuje dyscyplina. – Przedstawiona została perspektywa konsekwencji, czyli zawieszenie w prawach członka klubu PiS – powiedział Michał Dworczyk. 

– Myślę, że pan minister Ardanowski poniesie konsekwencje złamania dyscypliny, podobnie jak inni parlamentarzyści, członkowie Prawa i Sprawiedliwości – dodał.

Michał Dworczyk mówił też o złamaniu ustaleń wewnątrz Zjednoczonej Prawicy w kwestii tzw. ustawy covidowej.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Michał Dworczyk (szef KPRM)
Data emisji: 18.09.2020
Godzina emisji: 8.13

fc/ml

Czytaj także

Rzecznik PiS: posłowie, którzy byli przeciw noweli ws. ochrony zwierząt poniosą konsekwencje

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 05:20
- W sprawie posłów klubu PiS, którzy głosowali przeciw noweli ustawy o ochronie zwierząt podjęte zostaną decyzje zgodnie ze statutem partii - oświadczyła rzecznik PiS Anita Czerwińska. Rzecznik rządu Piotr Müller pytany o rozmowy koalicyjne odparł, że takich rozmów już ich nie ma.
rozwiń zwiń