X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Müller ws. kopalni Turów: premier Czech dostał mandat negocjacyjny, aby zakończyć sprawę polubownie

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 09:22
– Również z przyczyn negocjacyjnych czeski rząd korzysta z instrumentów prawnych, które przysługują mu w toku postępowania. Premier Czech dostał wczoraj mandat negocjacyjny, aby zakończyć sprawę polubownie – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Piotr Müller, rzecznik rządu.

Salon polityczny Trójki – Piotr Müller/YouTube Polskie Radio

Czeski rząd zwróci się do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o wymierzenie Polsce kar w związku z niewykonaniem decyzji dotyczącej kopalni Turów. W ubiegłym miesiącu TSUE przychylił się do wniosku Czechów i nakazał wstrzymanie wydobycia do czasu rozstrzygnięcia sporu.

forum-1200.jpg
Wieża widokowa na Śnieżniku. Ekolodzy z Czech chcą wstrzymać prowadzoną po polskiej stronie budowę

Podpisanie porozumienia

Piotr Müller powiedział w Trójce, że Polska i Czechy przystępują do finalizowania umowy porozumienia ws. Turowa. – Rozmowa premiera Morawieckiego z premierem Czech dotyczyła wycofania skargi w momencie podpisania porozumienia. Rząd czeski otrzymał wytyczne negocjacyjne i przechodzimy do finalizowania umowy – powiedział.

– Również z przyczyn negocjacyjnych czeski rząd korzysta z instrumentów prawnych, które przysługują mu w toku postępowania. Premier Czech dostał wczoraj mandat negocjacyjny, aby zakończyć sprawę polubownie – dodał.

Czytaj także:

Rzecznik rządu odniósł się także do informacji o postulatach czeskich ekologów dotyczących wieży widokowej na Śnieżniku. – W Czechach zbliżają się wybory parlamentarne i rozumiem, że będą pojawiały się elementy, które są częścią kampanii. W ramach Grupy Wyszehradzkiej nasza współpraca wygląda bardzo dobrze – powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
13:44 2021_06_08 08_45_14_PR3_Salon_polityczny_Trojki.mp3 Rzecznik rządu o negocjacjach ws. Turowa (Salon polityczny Trójki)

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
ProwadziłBartłomiej Graczak
Gość: Piotr Müller (rzecznik rządu)
Data emisji: 08.06.2021
Godzina emisji: 8.45

dz

Czytaj także

"To dla mnie nieodpowiedzialne i niezrozumiałe". Prezydent o orzeczeniu TSUE ws. Turowa

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 20:36
- Szokujące jest to, że tak uderzającą w państwo decyzję podejmuje jedna osoba. Byłem tym głęboko zdumiony. Jest to dla mnie niepoważne, nieodpowiedzialne i niezrozumiałe - powiedział w wywiadzie w "Gościu Wiadomości" prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Można było tego uniknąć". Bogusław Liberadzki o sprawie kopalni Turów

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 08:30
- Dlaczego pozwoliliśmy na to, żeby sprawa aż tak narosła? Można było wcześniej zaproponować Czechom rekompensatę lub wspólny fundusz. Niepotrzebnie naraziliśmy naszą reputację. Obstaję przy swoim stanowisku, że zaniedbanie powstało po stronie polskiej - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł Lewicy Bogusław Liberadzki, odnosząc się do sprawy elektrowni Turów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Decyzja niebezpieczna dla obywateli UE". Anna Kwiecień o stanowisku TSUE ws. kopalni Turów

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 09:35
- Tego rodzaju środka zapobiegawczego nie można stosować w przedmiocie zamknięcia kopalni. To pokazuje, że TSUE potrafi podjąć decyzję pozbawioną zdrowego rozsądku - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Kwiecień (PiS). W audycji wziął również udział Stefan Krajewski (PSL).
rozwiń zwiń