more_horiz

Kryzys na Wschodzie. Schetyna: oczekuję zbudowania przekonania, że jesteśmy partnerem dla NATO

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2021 09:20
– Oczekuję od prezydenta i od rządu więcej aktywności, zbudowania przekonania, że jesteśmy partnerem dla NATO i częścią podmiotową UE, że mamy tam partnerów i przyjaciół, a nie walczymy ze wszystkimi i rujnujemy swoją międzynarodową pozycję – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia były szef PO, obecny poseł tej partii Grzegorz Schetyna.

Kryzys na Wschodzie. Schetyna: oczekuję zbudowania przekonania, że jesteśmy partnerem dla NATO / Polskie Radio

Rosja domaga się od NATO rozpoczęcia rozmów w sprawie tak zwanych gwarancji bezpieczeństwa. Moskwa chce, aby NATO zrezygnowało z przyjęcia do Sojuszu Gruzji i Ukrainy, a także zobowiązało się nigdy nie podejmować współpracy wojskowej z państwami dawnego Związku Radzieckiego. Władimir Putin wyraził też zaniepokojenie obecnością wojsk NATO w pobliżu rosyjskich granic.

 To jest sprawa bezpieczeństwa Polski, fundamentalna, strategiczna i dotycząca nas wszystkich, całej Polski i wszystkich Polaków  podkreślił w Programie 3 Polskiego Radia były szef PO Grzegorz Schetyna.

"Oczekuję zbudowania przekonania, że jesteśmy partnerem dla NATO"

Rozmówca Beaty Michniewicz przypomniał, że obecna opozycja była u władzy w czasie poprzedniej eskalacji działań Rosji na Ukrainie.  Mamy doświadczenia z poprzednich, naszych rządów, gdy rok 2014 rozpoczął się inwazją na Donbas, kiedy Ukraina została zaatakowana, a później został zaanektowany Krym. To jest dobra zasada, że władza konsultuje się z opozycją, że organizowane są spotkania, budowana jest wspólna polityka w tej kwestii  mówił w Programie 3 Polskiego Radia Grzegorz Schetyna.  Nie mam wrażenia, że ta sytuacja wygląda podobnie teraz  zaznaczył.

 Jeśli my (jako opozycja - red.) zwracamy uwagę i mówimy, że źle się dzieje, że polska polityka zagraniczna nie istnieje, że jest nieskuteczna i nie gwarantuje nam bezpieczeństwa, to właśnie dlatego, że tak to wygląda. My recenzujemy tę sytuację  wyjaśnił.  Jesteśmy do ciężkiej pracy i do dyspozycji, jesteśmy do tego, by wykorzystać doświadczenia poprzednich ekip  zadeklarował.

– Oczekuję od prezydenta i od rządu więcej aktywności, zbudowania większego przekonania, że jesteśmy partnerem dla NATO, jesteśmy częścią podmiotową UE, że tam mamy partnerów i przyjaciół, a nie walczymy ze wszystkimi i rujnujemy swoją międzynarodową pozycję  zaznaczył Grzegorz Schetyna. 

Posłuchaj
13:31 GrzegorzSchetyna--PR3 2021_12_22-08-44-54.mp3 Grzegorz Schetyna: oczekuję zbudowania przekonania, że jesteśmy partnerem dla NATO ("Salon polityczny Trójki")

Więcej w nagraniu. 

Czytaj także: 

***

Audycja: "Salon polityczny Trójki"

ProwadzącyBeata Michniewicz

GośćGrzegorz Schetyna (były szef PO)

Data emisji: 22.12.2021

Godzina emisji: 8.45


mbl

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem