more_horiz

"Funkcjonujemy w reżimie bardzo dużego zaangażowania". Wiceszef MON o sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2021 09:14
– Nie zmniejszamy naszych posterunków. Cały czas funkcjonujemy w reżimie bardzo dużego zaangażowania. Jesteśmy też wspomagani przez naszych partnerów z Wielkiej Brytanii i Estonii – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej. 

W czwartek Straż Graniczna odnotowała 26 prób przekroczenia granicy. Tego miesiąca było ich łącznie 1,5 tys., z kolei od początku roku  niemal 40 tys. Wojciech Skurkiewicz zwrócił uwagę, że chociaż "w ostatnich dniach obserwujemy ustabilizowanie sytuacji na polskiej granicy, to nie znaczy, że nic się nie dzieje".  Codziennie są próby przekraczania granicy. Codziennie migranci próbują forsować np. tymczasową zaporę  informował. 

 Sytuacja wydaje się stabilna, aczkolwiek nie chciałbym zapeszać, bo służby jednoznacznie informują, że w czasie świąt, kiedy być może strona białoruska spodziewa się jakiegoś rozprężenia, jeżeli chodzi o ochronę polskiej granicy, prawdopodobnie w kilku miejscach może nastąpić próba jej przekroczenia przez większe grupy  przekazał wiceminister. 

"Reżim zaangażowania"

Polityk zapewnił, że służby "absolutnie nie ulegają złudzie stabilizacji sytuacji". Jak wskazał  "zdają one sobie sprawę z tego, że za wschodnią granicą, wciąż są tysiące migrantów, którzy czekają na to, aby dostać się przez Polskę gdzieś dalej na zachód". 

 Nie zmniejszamy naszych posterunków. Cały czas funkcjonujemy w reżimie bardzo dużego zaangażowania  mówił gość radiowej Trójki i przypomniał, że na granicy pracuje 13 tys. żołnierzy.

 Jesteśmy też wspomagani przez naszych partnerów z Wielkiej Brytanii i Estonii. To absolutnie się nie zmienia. Te posterunki, które były, są wciąż realizowane wspólnie ze strażą graniczną  tłumaczył. 

Czytaj także:


Posłuchaj
14:12 _PR3_AAC 2021_12_24-08-44-44.mp3 Wojciech Skurkiewicz o sytuacji na granicy (Salon polityczny Trójki)

 

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Bartłomiej Graczak
Gość: Wojciech Skurkiewicz (wiceminister obrony narodowej)
Data emisji: 24.12.2021
Godz. emisji: 8.45

jbt/kr

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem