more_horiz

Janusz Kowalski: zaszczepiłem się, ale jestem przeciwny segregacji sanitarnej

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 09:02
– Nie segregujmy ludzi, ale zróbmy wszystko, żeby służba zdrowia dobrze działała – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski.

Gość audycji odniósł się do obowiązku szczepień przeciw COVID-19, który zaczął obowiązywać w Austrii. – Jestem konsekwentnie zwolennikiem szczepień – zachęcam do szczepień, sam się zaszczepiłem. Ale jestem też przeciwnikiem tzw. segregacji sanitarnej – bronię prawa konstytucyjnego – podkreślił Janusz Kowalski. Dodał, że "nie można ze względu na status szczepienny odbierać komukolwiek praw i wolności obywatelskich, wyrzucać z pracy, zakazywać korzystania z usług publicznych".

Poseł Solidarnej Polski zaznaczył, że jest zwolennikiem rozwiązania, w którym o walce z epidemią rozmawiają przedstawiciele "różnych sposobów myślenia".

Czytaj także:

W audycji mowa była m.in. o polskiej muzyce w audycjach Polskiego Radia, o przyjeździe do Polski Marka Brzezińskiego, który ma objąć stanowisko szefa amerykańskiej ambasady w Warszawie, a także sprawach dotyczących konsekwencji ewentualnego ataku Rosji na Ukrainę oraz bieżących wydarzeniach z polityki krajowej.

Posłuchaj
12:20 PR3 2022_01_21-08-45-16_for_media.mp3 Janusz Kowalski o szczepieniach przeciw COVID-19 i walce z epidemią koronawirusa w Polsce (Salon Polityczny Trójki) 

Czytaj także:

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak 
Gość: Janusz Kowalski (Solidarna Polska)
Data emisji: 21.01.2022
Godzina emisji: 08.45

st/kr

Zobacz także

Zobacz także