more_horiz

Cymański: polityka to nie jest elegancki świat, padają straszne słowa

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2022 09:02
– Traktuję Zjednoczoną Prawicę jako całość. Dla mnie interes Solidarnej Polski czy PiS jest bardzo ważny, ale najważniejsze jest to, żeby kierunek zmian był kontynuowany – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Tadeusz Cymański. 

W wywiadzie dla poniedziałkowego wydania tygodnika "Sieci" szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział, że "w Prawie i Sprawiedliwości zwycięża przekonanie, że trzeba »odstrzelić« tych, którzy są nielojalni, którzy psują, szkodzą, podkładają nogi i rozpychają się". Terlecki dodał, że w PiS narasta atmosfera, że należy to "przeciąć". Jest też – jak relacjonował – opinia, że "w żadnym wypadku tych ludzi nie można wziąć na swoje listy".

– Uważam, że to nie pomaga sprawie, ale takie sygnały wypowiedzi są. Jakbyśmy mieli się tym przejmować, tobyśmy dawno się pokłócili – powiedział Tadeusz Cymański. 

Jak wskazał, przy nim nie padają słowa, że ktoś ma "dość Solidarnej Polski". Ocenił, że takie wypowiedzi mogą wynikać z braku doświadczenia. 

– Polityka to nie jest elegancki świat, nawet oficjalnie padają straszne słowa, a nieoficjalnie się różne rzeczy mówi – zauważył. Przyznał, że sam "nie jest niewiniątkiem".

– Rodzina się dogada  zapewnił, odnosząc się do Zjednoczonej Prawicy Inaczej to byłby dowód, że mamy jakiś syndrom samobójczych instynktów  dodał. 

Gość Trójki podkreślił, że "traktuje Zjednoczoną Prawicę jako całość".  Dla mnie interes Solidarnej Polski czy PiS jest bardzo ważny, ale najważniejsze jest to, żeby kierunek zmian był kontynuowany  wyjaśnił.

Cymański wyraził przekonanie, że także w sprawie Sądu Najwyższego uda się wypracować porozumienie. 


Posłuchaj
13:04 [ PR3]PR3 (mp3) 11 maj 2022 08_44_32_cymanski_for_media.mp3 Tadeusz Cymański o tarciach w Zjednoczonej Prawicy (Salon polityczny Trójki)

 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Tadeusz Cymański (Solidarna Polska, wiceprzewodniczący klubu PiS)
Data emisji: 11.05.2022
Godzina emisji: 8.45

fc/kr

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem