X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Umowa brexitowa znów odrzucona, będzie nadzwyczajny szczyt UE. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 10:35
Umowa brexitowa po raz trzeci została odrzucona w parlamencie brytyjskim, co oznacza, że data wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii została przesunięta na 12 kwietnia. Dwa dni wcześniej odbędzie się nadzwyczajny szczyt, który zwołał szef Rady Europejskiej Donald Tusk w reakcji na decyzję brytyjskich posłów. O sprawie mówili goście "Śniadania w Trójce".
Audio
Izba Gmin po raz kolejny odrzuciła umowę ws. brexitu
Izba Gmin po raz kolejny odrzuciła umowę ws. brexituFoto: PAP/EPA/MARK DUFFY / UK PARLIAMENT / HANDOUT

Ryszard Czarnecki (PiS) uważa, że twardy brexit jest bardzo nieopłacalny dla obydwu stron – zarówno dla Wielkiej Brytanii, jak i państw Unii Europejskiej. – Wydaje się, że najlepszy, zdroworozsądkowy scenariusz to przedłużenie negocjacji. To jednak potrwa, póki  co nie można nic wykluczyć – podkreślił.

Grzegorz Długi (Kukiz'15) jest zdania, że twardy brexit jest niekorzystny dla UE, a w szczególności dla Polski. Jak mówił, należy dbać o to, aby wewnętrzne napięcia brytyjskie nie powodowały szkód dla naszego kraju.

Adam Bielan (Porozumienie) powiedział, że już sam brexit jest niekorzystny dla Polski, gdyż tracimy bardzo ważnego sojusznika wewnątrz UE. – Natomiast twardy brexit jest już czymś w ogóle dramatycznym dla nas, dla naszej gospodarki, a przede wszystkim dla ponad miliona Polaków, którzy żyją na Wyspach – tłumaczył.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Andrzej Halicki (PO) stwierdził, że "Brytyjczycy wiedzą dziś w jak fatalnej sytuacji się znaleźli, poprzez dezinformację". – Sama Theresa May utraciła wiarygodność w tym procesie. Panuje chaos, teraz już nie ma miejsca na kompromis – zaznaczył.

Barbara Dolniak (Nowoczesna) mówiła, że Wielka Brytania płaci ogromną cenę. W jej opinii sytuacja jest bardzo poważna. – Wielkiej Brytanii może grozić kryzys, chaos gospodarczy. Jej wyjście z UE dla każdego jest niekorzystne – dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Ryszard Czarnecki (Prawo i Sprawiedliwość), Andrzej Halicki (Platforma Obywatelska), Adam Bielan (Porozumienie), Barbara Dolniak (.Nowoczesna) i Grzegorz Długi (Kukiz'15)
Data emisji: 30.03.2019
Godzina emisji: 9.08

mr/ml

Czytaj także

Brexit. Miłosz Manasterski: mamy szekspirowski dramat

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 19:43
– Wydaje mi się, że sytuacja wymyka się spod kontroli – powiedział Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej. – Wciąż nikt nie wie, jak to wszystko się skończy – dodał Radosław Gruca z "Faktu". – Brytyjczycy już w latach 90. określali Unię Europejską jako niemiecką – zaznaczył Piotr Grzybowski z Radia Warszawa.
rozwiń zwiń