X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Wierzymy, że uda się ograniczyć zasięg i skutki pandemii." Paweł Soloch o koronawirusie

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2020 10:48
Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, że ostatnie działania polskiego rządu, w tym wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego i częściowe zamknięcie granic wynikają z chęci ograniczenia zasięgu i skutków epidemii koronawirusa.
Audio
Szpitalna izba przyjęć - zdj. ilustracyjne
Szpitalna izba przyjęć - zdj. ilustracyjneFoto: VILevi/ Shutterstock

O 11.00 rozpocznie się kolejne posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Paweł Soloch podkreślił w Programie Trzecim Polskiego Radia, że szczyt liczby zakażeń dopiero przyjdzie, a władze przez decyzje z ostatnich dni chcą zapobiec niektrontrolowanemu wzrostowi zachorowań, z jakim mamy do czynienia w kilku innych krajach.

- Wierzymy, że uda się ograniczyć zasięg i skutki pandemii - ocenił Soloch. - Im później zostałyby podjęte działania, tym więcej byłoby przypadków zakażenia - dodał.

1200 ambulans.jpg
16 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Łącznie 84 osoby zakażone, w tym 2 zgony

Andrzej Halicki, europoseł Platformy Obywatelskiej, odniósł się zaś do decyzji rządu o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego. - Według mnie są to dobre decyzje. Powinny być one podjęte wcześniej. Powinniśmy wyciągać wnioski z sytuacji, jaka miała miejsce w innych państwach - mówił Halicki. 

Niepokojące informacje

Według Pawła Grzesiowskiego z Centrum Medycyny Zapobiegawczej decyzje rządu są potrzebne. - Musimy zmienić podejście do epidemii, ponieważ zaczyna ona wchodzić w Polsce w fazę zaawansowaną - przekonywał ekspert. 

Gościem Trójki był również Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu (PSL-Koalicja Polska). - Można dyskutować o tym, kiedy decyzje rządu powinny być wdrożone, ale są one jak najbardziej słuszne - przekonywał Zgorzelski.

Piotr Müller, rzecznik rządu, poinformował natomiast o liczbie osób zarażonych w Polsce koronawirusem. - Spływają kolejne złe informacje. Mamy kolejne przypadki zakażeń. W sumie potwierdzono wykrycie koronawirusa w przypadku ponad 80 osób - przekazał rzecznik.

Adam Bielan, europoseł PiS, mówił natomiast o wyborach prezydenckich w obliczu pandemii. Polityk powiedział, że nie można przesunąć wyborów, bo konstytucja na to nie pozwala.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Paweł Soloch (szef BBN), Andrzej Halicki (Platforma Obywatelska), dr Paweł Grzesiowski (epidemiolog), Piotr Zgorzelski (PSL-Koalicja Polska), Piotr Müller (rzecznik rządu), Adam Bielan (europoseł PiS)
Data emisji: 07.03.2020
Godzina emisji: 9.08

kad

Czytaj także

Szef KPRM zapewnia: zamknięcie Warszawy to fake news

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 08:21
– W tej chwili nie mamy takich ognisk choroby, które wymagałyby wprowadzenia strefowej kwarantanny – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, odnosząc się do sytuacji w Polsce związanej z zagrożeniem epidemią koronawirusa.
rozwiń zwiń