X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Mateusz Morawiecki przedstawił "Konstytucję dla biznesu". Jaki da efekt?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 18:41
Ulgi dla rozpoczynających działalność gospodarczą, likwidacja numeru REGON czy odpowiedzialność urzędników za decyzje. To część zmian, które wprowadza Prawo Przedsiębiorców. "Konstytucję dla biznesu" przedstawił dziś wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. O projekcie mówili goście "Pulsu Trójki".
Audio
  • Prof. Ewa Marciniak i prof. Sławomir Sowiński o "Konstytucji dla biznesu" (Puls Trójki)
Wicepremier Mateusz Morawiecki w drugim dniu Kongresu 590 w podrzeszowskiej Jasionce, gdzie przedstawił Konstytucję dla biznesu, czyli pakiet rozwiązań ułatwiających prowadzenie firm
Wicepremier Mateusz Morawiecki w drugim dniu Kongresu 590 w podrzeszowskiej Jasionce, gdzie przedstawił "Konstytucję dla biznesu", czyli pakiet rozwiązań ułatwiających prowadzenie firmFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Prof. Ewa Marciniak (UW) podkreśliła, że należy te propozycje przyjmować z zaciekawieniem, ale przede wszystkim z nadzieją na wzrost gospodarczy. Jak mówiła, z jednej strony mamy zapowiedzi wielu możliwości, z drugiej natomiast wcześniej słyszeliśmy o uszczelnianiu wszelkich systemów podatkowych, opłat VAT i CIT.

- Tu rodzi się pytanie, czy nie ma w tym sprzeczności. To sygnał, który może być przeszkodą - stwierdziła gość "Pulsu Trójki".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

Prof. Sławomir Sowiński (UKSW) tłumaczył z kolei, że "Konstytucja dla biznesu" jest ważna zarówno z perspektywy rządu, jak i całej sytuacji w Polsce. Jego zdaniem kierunek zmian jest dobry.

- Kluczowe są dwie kwestie: przewidywalność prawa, która zależy od sądów i wymiaru sprawiedliwości, a także inwestycje, w dużej mierze zależne od samorządów - zaznaczył prof. Sowiński. - Zatem bez poprawy relacji rządu z samorządami i wymiarem sprawiedliwości trudno będzie uzyskać jakikolwiek efekt - dodał.

Goście "Pulsu Trójki" podsumowali również rok pracy rządu Beaty Szydło. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Łukasz Karusta

Goście: prof. Ewa Marciniak (Uniwersytet Warsyawski) i prof. Sławomir Sowiński (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego)

Data emisji: 18.11.2016

Godzina emisji: 17.45

mr/fbi

Czytaj także

Kongres 590: oto założenia "Konstytucji dla biznesu". REGON do likwidacji i ulgi dla rozpoczynających działalność gospodarczą

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2016 10:39
Ulgi dla rozpoczynających działalność gospodarczą, likwidacja REGON czy odpowiedzialność urzędników za decyzje. To część zmian, które wprowadza Prawo Przedsiębiorców. "Konstytucję dla biznesu" przedstawił na Kongresie 590 wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń