more_horiz

Szczyt NATO w Brukseli. "Donald Trump ma powody do irytacji"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 18:28
Prezydent USA Donald Trump powiedział w czwartek na konferencji prasowej, po szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego, że kraje NATO uzgodniły zwiększenie wydatków na obronność. Jak dodał, zobowiązanie USA na rzecz NATO pozostaje bardzo silne. O sprawie mówili goście "Pulsu Trójki".
Audio
  • Michał Jach i Marek Jakubiak o szczycie NATO i Donaldzie Trumpie (Puls Trójki)
Donald Trump podczas szczytu NATO w Brukseli
Donald Trump podczas szczytu NATO w BrukseliFoto: PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

Michał Jach (PiS) tłumaczył, że "bogate państwa Zachodu mają pomysły jak wydawać pieniądze, byle nie na obronę narodową". Jak mówił, z liczących się państw, poza Wielką Brytanią i Polską, nikt w Unii Europejskiej nie wydaje 2 proc. na obronność. – To sprawia, że Donald Trump ma powody do irytacji. W tej sprawie go całkowicie popieram – dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Marek Jakubiak (Kukiz'15) uważa, że Donald Trump to przywódca, który zdaje sobie sprawę, jaką ma wartość. – Jest sponsorem Paktu Północnoatlantyckiego i irytuje go to, że zostaje przeznaczone na to tak dużo pieniędzy. Niemcy i Francuzi są obrażeni, gdyż tak dobrze im się współpracowało ze wszystkimi, tylko nie z NATO – podkreślił gość Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Goście: Michał Jach (PiS) i Marek Jakubiak (Kukiz'15)
Data emisji: 12.07.2018
Godzina emisji: 17.44

mr/kw

Czytaj także

Donald Trump nie odpuszcza ws. wydatków na obronę państw NATO. Dodatkowa sesja na szczycie

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 12:39
Zakończyła się dodatkowa sesja za zamkniętymi drzwiami na szczycie NATO. Została ona zorganizowana ze względu na krytykę Donalda Trumpa wobec sojuszników z Paktu. Dwa niezależne źródła dyplomatyczne potwierdziły Polskiemu Radiu, że prezydent Stanów Zjednoczonych domagał się szybszego podniesienia poziomu wydatków na obronność. Te same źródła zdementowały też wcześniejsze informacje, jakoby Donald Trump miał grozić wyjściem z NATO.
rozwiń zwiń