more_horiz

Barbara Piwnik ma wątpliwości co do propozycji MS. Chodzi o jeden przepis

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 18:16
– Szereg rozwiązań wynika z wiedzy teoretycznej i braku znajomości realiów sądowych, które sprawiają, że postępowania trwają długo – mówiła Barbara Piwnik w "Pulsie Trójki".
Audio
  • Barbara Piwnik o nowej propozycji Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczącej zmian w sądownictwie (Puls Trójki)
Barbara Piwnik
Barbara PiwnikFoto: Trójka

W środę rząd przyjął projekt reformy postępowań cywilnych. Według Ministerstwa Sprawiedliwości zmiany "mają zapewnić Polakom możliwość szybkiego i skutecznego dochodzenia swoich praw, rzetelne postępowania i sprawiedliwe wyroki".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Zdaniem Barbary Piwnik, jeden z artykułów ustawy może naruszać konstytucję. – Jeden z punktów ustawy umożliwia przesłuchanie świadków przed złożeniem zeznań przez osobę oskarżoną. Co więcej, sąd może prowadzić daną sprawę bez dowodu doręczenia wezwania oskarżonemu. To narusza prawo do obrony – wyjaśniła. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magdalena Uchaniuk-Gadowska
Gość: Barbara Piwnik (sędzia i była minister sprawiedliwości) 
Data emisji: 20.12.2018 
Godzina emisji: 17.45

kad/ml

Czytaj także

"To wymaga bardzo dużej odwagi". Małgorzata Gersdorf dziękuje adwokatom i sędziom

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 12:23
- Środowiska sędziowskie i adwokackie współdziałają w celu obrony konstytucji i praworządności - powiedziała sędzia Małgorzata Gersdorf. Jej zdaniem te działania wymagają od sędziów bardzo dużej odwagi.
rozwiń zwiń