X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Świat jest bardziej niebezpiecznym miejscem niż ćwierć wieku temu? Eksperci nie mają wątpliwości

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 18:28
– Po zakończeniu zimnej wojny nie ma na świecie określonego porządku, który regulowałby sprawy bezpieczeństwa – ocenił w "Pulsie Trójki" Krzysztof Płomiński, były ambasador Polski w Arabii Saudyjskiej i Iraku. Podobnego zdania jest dr Wojciech Szewko, ekspert Narodowego Centrum Studiów Strategicznych, który stwierdził, że 25 lat temu świat był dużo bardziej uporządkowany. 
Audio
  • Krzysztof Płomiński i Wojciech Szewko o bezpieczeństwie na świecie (Puls Trójki)
Mike Pence
Mike PenceFoto: PAP/Paweł Supernak

– Dziś świat jest bardziej niebezpiecznym miejscem niż ćwierć wieku temu – takie słowa wypowiedział wiceprezydent USA Mike Pence podczas konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. 

Do tych słów i konferencji bliskowschodniej, jaka odbywa się w Warszawie, odnieśli się Krzysztof Płomiński, były ambasador Polski w Arabii Saudyjskiej i Iraku, oraz Wojciech Szewko, ekspert Narodowego Centrum Studiów Strategicznych. – Zgadzam się z tezą wiceprezydenta USA. Po zakończeniu zimnej wojny nie ma na świecie określonego porządku, który regulowałby sprawy bezpieczeństwa. Świat jest rozchwiany, a poszczególni gracze walczą o wpływy – stwierdził Płomiński. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Według dr Szewko natomiast "rywalizacja krajów, które aspirują do bycia mocarstwem, przypomina koncert mocarstw przed I wojną światową". – Jednak podział na Wschód i Zachód oraz równowaga strachu, która powstrzymywała przed wojną, sprawiało, że świat był dużo bardziej uporządkowany – ocenił ekspert. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Gość: Krzysztof Płomiński (były ambasador Polski w Arabii Saudyjskiej i Iraku), Wojciech Szewko (ekspert Narodowego Centrum Studiów Strategicznych)
Data emisji: 13.02.2019 
Godzina emisji: 17.44

kad/gs

Czytaj także

Czy to dobrze, że Polska organizuje konferencję bliskowschodnią?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 13:00
Rozpoczynająca się w najbliższą środę konferencja bliskowschodnia będzie najważniejszym wydarzeniem dyplomatycznym w Warszawie od czasu szczytu NATO z 2016 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konferencja bliskowschodnia. Przyczyni się do wzrostu prestiżu Polski?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 09:53
Zbuduje polski prestiż i bezpieczeństwo, a może przyczyni się do wzrostu jego zagrożenia? W środę w Warszawie rozpoczyna się konferencja poświęcona sytuacji na Bliskim Wschodzie. Wydarzenie budzi duże emocje i wywołuje liczne komentarze, również na arenie międzynarodowej.
rozwiń zwiń