X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Edukacja WHO. Gorąca dyskusja w studiu Trójki

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 19:56
"Rodzice nie mają się czego obawiać" kontra "deklaracja LGBT+ to jest dyktat pewnego bardzo silnego lobby". Goście audycji "Puls Trójki" dyskutowali o planach wprowadzenia do szkół edukacji seksualnej zgodnej ze standardami WHO.
Audio
  • Czy standardy WHO w zakresie edukacji seksualnej powinny być wprowadzone do szkół? (Trójka/Puls Trójki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Michal Knitl/ Shutterstock

Deklaracja LGBT+, w zakresie edukacji seksualnej wprowadzanej do szkół, ma się opierać na standardach WHO (Światowej Organizacji Zdrowia). 

Aleksandra Dulas z organizacji "Spunk", która prowadzi zajęcia w oparciu o te standardy, mówiła w radiowej Trójce, że rodzice nie muszą się obawiać edukacji seksualnej. A głównym problemem, zdaniem gościa audycji, jest to, że takie zajęcia w Polsce odbywają się bardzo rzadko. – Te zajęcia są organizowane, gdy jakaś gmina, szkoła albo rodzice za to zapłacą. I wtedy edukacja jest, w innym wypadku jej nie ma – ocenia Dulas. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Z taką opinia nie zgadza się Kazimierz Przeszowski z Centrum Życia i Rodziny. Jego zdaniem deklaracja LGBT+ "jest dyktatem pewnego bardzo silnego lobby". – Edukatorzy tacy jak "Spunk", ale jest jeszcze wiele tego typu organizacji, wdzierają się do szkół i oszukują rodziców na temat treści, które są przekazywane – mówił.

Na te zarzuty stanowczo odpowiedziała Aleksandra Dulas. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magdalena Uchaniuk-Gadowska
Goście: Aleksandra Dulas (socjolog), Kazimierz Przeszowski (Centrum Życia i Rodziny)
Data emisji: 14.03.2019
Godzina emisji: 17.45

pkur/gs

Czytaj także

Powołano Ruch 4 Marca. Ma "chronić dzieci przed deprawacją ideami LGBT"

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 17:43
Powołany w poniedziałek Ruch 4 Marca chce, żeby władze stolicy wycofały się z deklaracji Karta LGBT+, chce też uchronienia innych miast przed tego typu ideologicznymi pomysłami - podkreślił prezes Fundacji Mamy i Taty Marek Grabowski - przedstawiciel stowarzyszenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Szydło o deklaracji LGBT+: tolerancja - tak, ale afirmacja - nie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 09:16
– Nie będzie zgody na to, żeby afirmację seksualności wprowadzać w szkołach – tak o deklaracji LGBT+ mówiła w "Salonie politycznym Trójki" Beata Szydło, wicepremier ds. społecznych.
rozwiń zwiń