X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Strajk nauczycieli a matury. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 18:37
- ZNP nie ma w tym konflikcie konkretnej strategii PR-owej - powiedział na antenie Trójki Marcin Wojciechowski ("Liberté!"). Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska Codziennie) stwierdził z kolei, że "nakłanie do pozbawiania dzieci prawa do zdawania egzaminu to przestępstwo".
Audio
  • Marcin Wojciechowski i Tomasz Sakiewicz o strajku nauczycieli (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Program Trzeci Polskiego Radia dotarł do wpisu z zamkniętej grupy na Facebooku skupiającej uczestników i współorganizatorów strajku szkolnego w województwie łódzkim. Wynika z niego jasno, że w środowisku strajkujących rozważany jest plan niedopuszczenia uczniów klas trzecich do matur. Autor wpisu wyraża też żal, że za sprawą emerytowanych nauczycieli i uprawnionych wolontariuszy udało się przeprowadzić egzaminy gimnazjalne.

- Sławomir Broniarz wprost odciął się od tego pomysłu i ma rację o tyle, że społeczeństwo już dziś pokazało, że nie przyjmuje takich rozwiązań. Ta tajna broń okazała się bronią samobójcza. Z kolei rząd w tej chwili rozgrywa to bardzo sprawnie. Obarcza winą za trudności nauczycieli i powtarza jak mantrę: nie mogą dzieci ponosić odpowiedzialności za sprawy dorosłych. Tymczasem ze strony ZNP nie widzę konkretnej strategii PR-owej tego konfliktu. W tym nie ma jasnego przkazu dla społeczeństwa - stwierdził Marcin Wojciechowski.

Tomasz Sakiewicz dodał, że "jeżeli ktoś nakłania do pozbawiania dzieci prawa do zdawania egzaminu to popełnia przestępstwo". - To bardzo poważne naruszenie obowiązków nauczyciela niezależnie czy strajkuje czy nie. Nauczyciel ma ograniczone prawo do strajku, tak jak lekarz. Moim zdaniem trzeba przede wszystkim zmienić system pracy, bo polski nauczyciel pracuje obecnie najmniej w Europie - dodał Tomasz Sakiewicz.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Goście: Marcin Wojciechowski ("Liberté!"), Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska Codziennie")
Data emisji: 11.04.2019 
Godzina emisji: 17.45

koz