X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Politycy o obchodach 1 maja: nie może być haseł totalitarnych

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 18:00
1 maja ulicami Warszawy przejdzie Marsz Suwerenności organizowany przez środowiska narodowe. Krzysztof Bosak z Konfederacji i Krzysztof Gawkowski z partii Wiosna przyznali zgonie: "tego dnia nie mogą się pojawić hasła totalitarne".
Audio
  • Krzysztof Bosak i Krzysztof Gawkowski o obchodach 1 maja (Trójka/Puls Trójki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: irena iris szewczyk /Shutterstock

Krzysztof Bosak, który startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy, mówił w radiowej Trójce, że prezydent Rafał Trzaskowski, wydając zakaz organizacji Marszu Suwerenności w Warszawie, nadużył swoich kompetencji. Ostatecznie sąd uchylił decyzję ratusza w tej sprawie.

Polityk zapytany o charakter wydarzenia, wyjaśnił, że organizowany 1 maja marsz będzie pokojowy, a jego celem jest przypomnienie Polakom o wartości polskiej suwerenności. – Chcemy pokazać, że przywiązanych do suwerenności polskiego państwa Polaków jest kilka milionów, i że nigdy nie było w naszym kraju pełnego konsensusu w kwestii zrzekania się władzy na rzecz Brukseli – stwierdził.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Z kolei Krzysztof Gawkowski z partii Wiosna mówił, że nie przyłączy się do marszu Konfederacji, ponieważ jego ugrupowanie organizuje własne obchody. – Z okazji święta pracy złożymy życzenia wszystkim pracownikom i pracowniom. Pokażemy też program dotyczący innowacji, organizujemy też piknik europejski – wyjaśnił kandydat Wiosny w wyborach do PE.

Zapytany przez Beatę Michniewicz o organizację Marszu Suwerenności, stwierdził, że nie ma "nic przeciwko temu, żeby każdy mógł się gdzieś gromadzić". – Pod jednym warunkiem, że na manifestacjach, demonstracjach, obchodach, pochodach nie będzie haseł totalitarnych, faszystowskich czy komunistycznych – stwierdził.

– Zgadzam się, że takich haseł należy unikać – dodał Krzysztof Bosak.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Krzysztof Bosak (Ruch Narodowy, Konfederacja), Krzysztof Gawkowski (partia Wiosna)
Data emisji: 30.04.2019 
Godzina emisji: 17:45

pkur/ml