X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Projekt raportu ws. afery Amber Gold. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 18:42
Szefowa komisji ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann (PiS) zaprezentowała członkom komisji projekt raportu końcowego. O tym, czy komisja odniosła sukces, czy raczej poniosła porażkę dyskutowali w "Pulsie Trójki" jej dwaj członkowie: Bartosz Kownacki z PiS i Krzysztof Paszyk z PSL.
Audio
  • Bartosz Kownacki (PiS) i Krzysztof Paszyk (PSL) o komisji śledczej ds. Amber Gold (Puls Trójki)
Członkowie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold
Członkowie sejmowej komisji śledczej ds. Amber GoldFoto: PAP/Piotr Nowak

"W ocenie komisji śledczej powstanie i ekspansja Grupy Amber Gold były wynikiem słabości państwa, dysfunkcjonalnością organów stojących na straży praworządności i wymiaru sprawiedliwości, systemowych luk prawnych, bierności i pobłażliwości aparatu urzędniczego, a także braku stosowania przepisów prawa przez organy władzy publicznej" - brzmi fragment raportu, który przytacza PAP. 

Członek komisji śledczej Bartosz Kownacki (PiS) na pytanie, czy nie ma poczucia, iż komisja poniosła porażkę, bo nie udało się ustalić kto stał za Marcinem P. odpowiedział, że nie taka była jej rola. – Zadaniem komisji, to jest wpisane w jej ustawowe zadanie, jest ustalenie dlaczego stało się to, co się stało, dlaczego państwo polskie nie zadziałało i jakie wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość – podkreślił. Podkreślił, że komisja skierowała "kilkadziesiąt zawiadomień do prokuratury względem szeregu urzędników, którzy nie dopełnili swoich obowiązków, którzy pozwolili na to, co się stało".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Zdaniem posła Krzysztofa Paszyka, także członka komisji, były wielkie oczekiwania Polaków, że uda się wyjaśnić zasadnicze kwestie ws. afery Amber Gold. – Jeśli chodzi o moje odczucia, to niestety potwierdziły się sceptyczne przypuszczenia, że górę podczas prac komisji weźmie polityka, która będzie stała w centrum prac komisji, a nie bieżące dochodzenie do tych istotnych z punktu widzenia Polaków spraw – powiedział poseł PSL.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech 
Goście: Bartosz Kownack (poseł PiS), Krzysztof Paszyk (poseł PSL)
Data emisji: 15.05.2019 
Godzina emisji: 17:45

paw/gs

Czytaj także

Kto zawiódł w sprawie afery Amber Gold? "Ocena aparatu państwowego za rządów Donalda Tuska jest druzgocąca"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 20:30
Poznaliśmy projekt raportu końcowego z prac komisji śledczej badającej działania organów państwa wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold. Wskazuje on na szereg instytucji publicznych, które w tej sprawie zawiodły, oraz potwierdza, że twórca piramidy finansowej Marcin P. nie działał samodzielnie.
rozwiń zwiń