X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Witold Bańka: musimy wyeliminować oszustów ze sportu

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 20:47
– To są wielkie emocje. Przyznam szczerze, że jeszcze to do mnie do końca nie dociera – powiedział w "Pulsie Trójki" minister sportu Witold Bańka o swojej nominacji na szefa Światowej Agencji Antydopingowej. 
Audio
  • Witold Bańka o wyborze na szefa WADA (Puls Trójki)
Witold Bańka
Witold BańkaFoto: PAP/Piotr Nowak

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka 14 maja został wspólnym kandydatem wszystkich kontynentów na stanowisko szefa Światowej Agencji Antydopingowej. Formalnie Witold Bańka zostanie zatwierdzony jako szef Światowej Agencji Antydopingowej w listopadzie, podczas konferencji antydopingowej w Katowicach. Swoją kadencję rozpocznie w przyszłym roku. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Nie mam w sobie jakiego triumfalizmu, raczej tak pokornie podchodzę – powiedział o swojej nowej roli Witold Bańka. Dodał, że zdaje sobie sprawę, jaka odpowiedzialność spadła na jego barki. Jak tłumaczył, WADA ma misję "policyjno-prokuratorską", a każde wykrycie afery dopingowej, jest sukcesem z punktu widzenia systemu. Podkreślił też, że WADA mierzy się z "dopingowym przemysłem". 

Jakie cele stawia sobie Witold Bańka w WADA? Czy ma już jakieś konkretne pomysły na usprawnienie pracy agencji i uszczelnienie systemu antydopingowego? Jakie będą dalsze działania wobec rosyjskich sportowców przyłapanych podczas igrzysk w Soczi na nielegalnym wspomaganiu?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Gość: Witold Bańka (minister sportu, nowo wybrany szef WADA)
Data emisji: 17.05.2019 
Godzina emisji: 17:45

fc/gs

Czytaj także

Witold Bańka: 2018 to najlepszy od 10 lat rok w turystyce

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2018 18:51
– Turystyka to jest 6 proc. PKB – mówił w Trójce Witold Bańka, minister sportu i turystyki. Gość "Pulsu Trójki" zwrócił uwagę na wciąż rosnące wskaźniki branży turystycznej, opieka nad którą leży w kompetencjach jego ministerstwa. 
rozwiń zwiń