X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Po zabójstwie 10-latki wraca kwestia kary śmierci. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 18:22
Zabójstwo 10-latki z Mrowin na Dolnym Śląsku wstrząsnęło Polską. Przyczyną jej śmierci były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Do zbrodni przyznał się 22-latek, który usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu dożywocie. Czy w przypadku najcięższych i najbardziej brutalnych przestępstw powinna zostać wprowadzona kara śmierci? Na to pytanie starali się odpowiedzieć goście "Pulsu Trójki".
Audio
  • Barbara Dolniak i Michał Wójcik o karze śmierci (Puls Trójki)
Zatrzymany mężczyzna doprowadzany na przesłuchanie w prokuraturze w Świdnicy
Zatrzymany mężczyzna doprowadzany na przesłuchanie w prokuraturze w ŚwidnicyFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Barbara Dolniak (Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska) uważa, że dyskusja o karze śmierci w Polsce nie ma sensu. – Niezależnie od kwestii etycznych czy społecznych także nauki Kościoła, która dla wielu osób jest bardzo ważna, to niestety zmiana Kodeksu karnego w tym zakresie nie jest możliwa. Chodzi o naturę prawną. Przyjęliśmy przepisy, reguły, które obowiązują w ramach wspólnoty unijnej, a tam są zapisy, które w sposób jednoznaczny wskazują, że kara śmierci jest zabroniona. Ich naruszenie oznaczałoby wyjście ze Wspólnoty – tłumaczyła gość Trójki.

więzienie 1200 free.jpg
Zabójstwo 10-letniej Kristiny. Dlaczego w Polsce niemożliwe jest wprowadzenie kary śmierci?

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Michał Wójcik (wiceminister sprawiedliwości) stwierdził, że jeśli chcielibyśmy wprowadzić karę śmierci musielibyśmy wypowiedzieć Europejską Konwencję Praw Człowieka. Polityk podkreślił, że to naturalne, że będzie w społeczeństwie część osób, która będzie chciała kary śmierci za tak bardzo brutalne przestępstwo. – PiS proponuje w nowelizacji Kodeksu karnego bezwzględne dożywocie. Kara powinna być przede wszystkim sprawiedliwa – dodał wiceszef MS.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Barbara Dolniak (PO-KO), Michał Wójcik (wiceminister sprawiedliwości, PiS)
Data emisji: 19.06.2019 
Godzina emisji: 17.45

mr/gs

Czytaj także

Zabójstwo 10-letniej Kristiny. Dlaczego w Polsce niemożliwe jest wprowadzenie kary śmierci?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 17:56
Brutalne zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin wstrząsnęło społeczeństwem, a w internecie wywołało dyskusję na temat kary śmierci. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przyznaje, że sprawców najpotworniejszych zbrodni powinno się eliminować. Podkreśla jednak, że w UE kara śmierci nie jest dopuszczana. Także zdaniem prawników, nie ma już możliwości jej wprowadzenia.
rozwiń zwiń