X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Minister edukacji: liczba miejsc w szkołach jest większa niż liczba absolwentów

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 19:00
– Uczniowie po szkole podstawowej mieli prawo wybierać miejsca w kilku szkołach jednocześnie i to powoduje, że dzisiaj jeden uczeń blokuje miejsca w kilku szkołach ponadgimnazjalnych – mówił w "Pulsie Trójki" minister edukacji Dariusz Piontkowski.
Audio
  • Dariusz Piontkowski zapewniał, że wszyscy uczniowie znajdą miejsca w szkołach ponadgimnazjalych (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

W związku z reformą edukacji w szkołach ponadgimnazjalnych mamy akumulację roczników. Prowadzący "Puls Trójki" przypomniał, że rzecznik rządu przekonywał, iż liczba miejsc w szkołach jest o 100 tys. większa niż liczba absolwentów. Jednocześnie w Szczecinie nie zostało zakwalifikowanych 870 kandydatów, w Krakowie 2,5 tys. osób, a w Lublinie 600 absolwentów nie uzyskało miejsca w żadnej szkole. 

Minister edukacji Dariusz Piontkowski wskazał, że taka sytuacja ma miejsce co roku. Wynika to z reguł rekrutacji. – Liczba miejsc w szkołach jest rzeczywiście większa niż liczba absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych. We wszystkich województwach jest to samo. Po drugie, jesteśmy w trakcie rekrutacji, w niektórych miastach pierwszy jej etap skończy się dopiero w połowie lipca. Uczniowie po szkole podstawowej mieli prawo wybierać miejsca w kilku szkołach jednocześnie i to powoduje, że dzisiaj jeden uczeń blokuje miejsca w kilku szkołach – zaznaczył minister edukacji.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Taki sam system funkcjonował w poprzednich latach i po pierwszym etapie rekrutacji rozpoczyna się drugi. Wiemy już wtedy, którzy uczniowie dostali się do jakich szkół. Wiemy, w których szkołach są wolne miejsca i na te wolne miejsca będą aplikować uczniowie, którzy w pierwszym etapie nie uzyskali miejsca w żadnej ze szkół – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Marcin Pośpiech 
Goście: Dariusz Piontkowski (minister edukacji narodowej)
Data emisji: 10.07.2019
Godzina emisji: 17.45

dcz/gs

Czytaj także

Szef MEN po spotkaniu z ZNP: umówiliśmy się m.in. na wznowienie prac zespołu ds. statusu

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 13:02
- Umówiliśmy się także ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego, tak jak wczoraj z "Solidarnością" na wznowienie prac zespołu samorządowo-związkowo-rządowego. (…) Ustaliliśmy wstępnie, że odbędzie się to w drugiej połowie sierpnia - przekazał szef MEN Dariusz Piontkowski po dzisiejszym spotkaniu z przedstawicielami ZNP. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Piontkowski: będą rozmowy o wynagrodzeniu dla nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 15:35
- Najbliższe cele resortu edukacji, to kontynuacja reformy edukacji, a także rozmów o systemie wynagrodzenia dla nauczycieli. W tej drugiej kwestii chodzi o wypracowanie takiego sposobu motywowania nauczycieli, aby wydatki na edukację szły w dużej mierze dla tych, którzy dobrze kształcą i wychowują dzieci oraz młodzież - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister Dariusz Piontkowski spotkał się z młodzieżą polonijną z USA

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 13:51
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski spotkał się z młodzieżą ze Stanów Zjednoczonych, która odpoczywa na obozie edukacyjnym dla uczniów ze szkół polonijnych.
rozwiń zwiń